Kırmızı kalp damgası

   

Zhong Shan kralının eşi Liang Qi, kralın gözünden düşmemek için doğurduğu kız bebeğini bir erkek bebekle değiştirir ve kız bebeğinin omzuna kalp şeklinde kırımızı bir damga vurur. Liang Qi, erkek bebeğine Xu Tianbao adını koyar.

18 yıl sonra, kont Chang Ming, kız şarkıcı Bai Liying'i zorla kaçırır ve babasını öldürür. Xu Tianbao, Liying'i kurtarır ve Chang Ming'nin intikam alacağı korkusuyla Liying'i sıradan evine saklar. Gün geçtikçe birbiriyle çok iyi anlaşan iki genç, birbirine aşık olur ve evlenmeye karar verir. Tianbao'nın annesi, yoksul bir aileden gelen gelin Liying'e kızar ve sık sık onu döver. Gelin kız Liying'in omzunda vurulmuş kırmızı kalp damgasını görür. O zaman kral, Tianbao'yu damat alır. Liying'e aşık olan ve çaresiz kalan Tianbao prensese soğuk davranır. Bu durum karşısında öfke duyan prenses Liying'i öldürmek ister. Tianbao, Liying'i kurtarmak için prensese tokat atar.

Prenses, için için ağlayarak krala şikayet eder. Önce genç çiftin kavga ettiklerini zanneden kral olayı ciddiye almamış. Tianbao'ya her zaman kin besleyen Changming, fırsat bilerek krala gerçeği söyler. Kral, Liying'i öldürmek ister. Tianbao'nun annesi, kızı kaybetmek istemez ve Liying'in Zhong Shan kralının öz kızı olduğu gerçeğini açıklar. Bunu öğrenip daha çok kızan Kral, Xu ailesini kendini aldatmakla suçlar ve Tianbao'ya ölüm cezası verir.

Tianbao idam alanına giderken, Liying “Sen asılırken ben de evde intihar ederim” diye Tianbao ile anlaşır. Ancak, prenses beklenmedik bir şekilde kralın Tianbao'yu af emriyle infaz alanına gelir.

Tianbao ölümden kurtulur, ancak Liying evde kendini asarak intihar eder.


Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor