Jiang Dawei

   

Jiang Dawei

Jiang Dawei (1947- ) Çin'in ünlü şarkıcısıdır.

1947 yılında Çin'in Tianjin şehrinde doğan Jiang Dawei, küçük yaşlarında müzik ve sanatı sevmeye başladı. Jiang Dawei, 1968 yılında Huhehaote kentinin yanındaki kırsal bölgeye yerleşerek, orada çalışmaya başladı. Jiang Dawei, 1970 yılında Orman Polisi Sanat Topluluğu'na girdi.

1975 yılında Beijing'deki Merkezi Milliyetler Dans Topluluğu'nda solo şarkıcılığına atanan Jiang Dawei, daha sonra Merkezi Milliyetler Dans Topluluğu Başkanlığı ve Çin Hafif Müzik Topluluğu Başkanlığı'nı üstlendi.

Çin'in en tanınmış tenorlarından biri olan Jiang Dawei ses açısından çok hünerlidir. Jiang Dawei, tatlı ve parlak sesiyle ve içten duyguyla şarkı söylüyor. Jiang Dawei'nin şarkıları, Çin'in farklı milliyetlerinden vatandaşları tarafından seviliyor.

Jiang Dawei, yıllardır yüzlerce şarkı, film ve televizyon dizisi için bestelenen onlarca şarkı söyledi. “Şeftali Çiçekleriyle Dolu Yerde”, “Şakayık Şarkısı”, “Gençler, Ülke Sınırını Koruyor”, “Gitmek İstediğim Yol Nerede” ve “Ülkemizin Kuzey Bölgesi, İlkbaharda” gibi şarkılar Çin'de yediden yetmişe herkes tarafından sevildi ve halk arasında yaygınlaştı.

Jiang Dawei, ABD, Kanada, Japonya, Almanya, Singapur ve Tayland dahil birçok ülke ve bölgede konser veredi ve Çinli ve yabancı izleyiciler tarafından takdirle değerlendirildi.

Jiang Dawei'nin önemli şarkıları arasında “Şeftali Çiçekleriyle Dolu Yerde”, “Şakayık Şarkısı” ve “Gitmek İstediğim Yol Nerede” bulunuyor.

[Müzik eserini dinleyin]: Şeftali Çiçekleriyle Dolu Yerde


Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor