Türkçe

Xi Jinping'den ÇKP'nin 102. kuruluş yıldönümü mesajları

CMGPublished: 2023-06-30 16:23:05
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) kuruluşunun 102. yıldönümü 1 Temmuz'da kutlanacak. ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri, Cumhurbaşkanı ve Merkezi Askeri Komisyon Başkanı Xi Jinping, partinin kuruluş yıldönümü öncesinde ÇKP’nin yapılandırılması ve örgütsel çalışmaları için talimatlar verdi.

Xi, büyük partinin kendine özgü sorunlarının çözülmesi ve parti disiplinini güçlendirme sisteminin kapsamlı bir şekilde iyileştirilmesinin, partinin ana görevleri olarak belirlenmesini ve ulusal kalkınma misyonunu üstlenecek yetenekli bir lider kadrosunun oluşturulmasını talep etti.

Xi ÇKP’nin kuruluşunun 102. yıldönümüne yönelik hangi mesajları verdi?

ÇKP kuruluşunun 100. yıldönümü 1 Temmuz 2021’de ülkenin çeşitli bölgelerinde zengin içerikli etkinliklerle kutlandı

ÇKP yüz yıldır sağlam liderliği ve güçlü örgütsel çalışmaları neticesinde birçok zafere ulaştı. 2012 yılından sonra çekirdeğinde Xi Jinping’in bulunduğu ÇKP Merkez Komitesi, partinin kapsamlı önderliğini sürdürerek, parti disiplininin güçlendirilmesi için bir dizi teori ve prensip geliştirdi.

Xi Jinping’in liderliğindeki ÇKP, sıkı parti disiplinini uygulama ve kendi kendine reformları derinleştirme yoluyla büyük bir partinin kendine özgü sorunlarını çözmeyi, Çin halkına güzel bir yaşam sağlamayı ve Çin ulusunun kalkınmasını hedefliyor.

Share this story on

Messenger Pinterest LinkedIn