56. ABU Yıllık Toplantısı Tokyo'da

2019-11-18 19:41:40

56. Asya-Pasifik Yayın Birliği (ABU) Yıllık Toplantıları 17-22 Kasım günlerinde Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenleniyor.


Teması “Çeşitli Görsel-İşitsel Deneyimlerin Getirdiği Meydan Okumaları Göğüslemek-İzleyici ve Dinleyicilerin Güvendiği Medya” olan toplantı, bu yıl Japonya'nın ulusal yayın kuruluşu Japonya Yayın Kurumu (NHK) tarafından gerçekleştiriliyor.


ABU ve NHK'nin başkanlığını yürüten Ryoichi Ueda ile ABU Genel Sekreteri Javad Mottaghi, bugün düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Ryoichi Ueda, izleyicilerin daha önce olduğu gibi radyo ve televizyon aracılığıyla bilgi edinmenin dışında çeşitli platformları tercih edip yüksek kaliteli görsel ve işitsel deneyimler edinebileceklerinin altını çizdi.


İzleyici ve dinleyici kitlelerin güvenini kazanmak için tam zamanlı olarak en iyi görsel ve işitsel deneyimleri sunma konusunda garanti verdiklerini belirten Ueda, aynı zamanda adil ve doğru bilgi teminatı gibi geleneksel değer yargıları temelinde en yeni teknolojilerle farklı platformları değerlendireceklerini vurguladı.


1964 yılında kurulan ABU, Asya'nın en büyük yayın kuruluşları birliği konumunda. Birliğin 71 ülke ve bölgeden 274 üyesi bulunuyor. Çin Medya Grubu, 2018 yılında ABU'nun resmi üyesi oldu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor