Brezilya, Çin ile tarım işbirliğini güçlendirecek

2019-11-11 11:30:37 CRI

Brezilya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Tereza Cristina, 11. BRICS Liderler Zirvesi vesilesiyle Çin ile tarım alanındaki işbirliğini güçlendireceklerini dile getirdi.

11. BRICS Liderler Zirvesi 13-14 Kasım günlerinde Brezilya'nın başkenti Brasilia'da düzenlenecek.

Brezilya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Tereza Cristina, Çin Uluslararası Radyosu'na (CRI) verdiği özel röportajda, zirve ve Çin ile ilişkiler üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Cristina, zirve süresince BRICS üyesi 5 ülkenin liderlerinin, işbirliğiyle ilgili pek çok meseleyi ele alacağını ve tarım ile hayvancılık alanlarındaki ortaklık ilişkilerinin de derinleştirileceğini ifade etti.

Çin ve Brezilya'nın tarım alanında iyi bir ortaklık ilişkisi kurduğunu kaydeden Tereza Cristina, tüm işbirliği projelerinin en kısa zamanda tamamlanmasını ümit ettiğini, zira bu projelerin iki tarafa da yarar getireceğini söyledi.

BRICS işbirliği mekanizmasının geleceği konusunda iyimser olduğunu bildiren Bakan Cristina, örgüte üye ülkelerin her alanda ortak kalkınmayı gerçekleştirebileceğini dile getirdi.

Çin'in yaptığı yatırımların Brezilya'nın altyapı tesisleri inşası ve enerji gibi alanlarda gelişmesini aktif bir şekilde ilerlettiğine işaret eden Tereza Cristina, Çin-Brezilya ortaklık ilişkilerinin durmaksızın derinleştirileceğini sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor