UNCTAD Genel Sekreteri: Dünya CIIE'ye olumlu bakıyor

2019-11-04 11:22:58 CRI

Birleşmiş Milletler (BM) Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) Genel Sekreteri Mukhisa Kituyi, Uluslararası İthalat Fuarı'nın (CIIE) dünyada yeni bir ihracat platformu yarattığını ve ülkelerin fuara olumlu baktığını söyledi.


Çin tarafından düzenlenen CIIE, bu sene kapılarını ikinci kez açacak. CIIE'ye katılmak üzere Shanghai'ye gelen UNCTAD Genel Sekreteri Mukhisa Kituyi, Çin Medya Grubu'na fuarla ilgili açıklamalarda bulundu.


Kituyi, CIIE'ye bu sene daha çok ülkenin katılacağına dikkat çekerek, bunun geçen seneki fuarın çok başarılı olduğunu kanıtladığını belirtti.


Küresel ekonomide belirsizliklerin bulunduğu, korumacılık ve ticaret bariyerinin de her geçen gün daha çok yükseldiği bir zeminde Çin'in ithalat fuarı düzenlemesinin büyük önem taşıdığını aktaran Kituyi, fuarın özellikle gelişen ülkeler için önemli olduğunu kaydetti.


Ticari korumacılığın küresel tedarik zincirine müdahale anlamına geldiğine işaret eden Kituyi, CIIE'nin karşılıklı yarar platformu yaratarak, çok taraflı ticareti ilerlettiğini ve bütün dünya için iyi bir örnek oluşturduğunu vurguladı.


Kituyi, “Çin'in kapılarını diğer ülkelere açması, karşılıklı saygıya dayalı iletişim ortamı yaratmak istediğini kanıtlıyor. Ayrıca CIIE dışında, Çin tarafından ileri sürülen Kuşak ve Yol inisiyatifi de Çin'in hoşgörülü bir tavırla karşılıklı yarara dayalı ortak kazanç gerçekleştirmek için çaba gösterdiğini yansıtıyor” ifadelerini kullandı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor