Abbas: Genel seçim Filistin'in tamamını kapsamalı

2019-10-07 16:29:05 CRI

Filistin Devlet Başkanı Abbas, Batı Şeria, Gazze Şeridi ve Doğu Kudüs dâhil Filistin'in tamamında genel seçimlerin yapılmasında ısrar ettiklerini belirtti.

Filistin Milli Kurtuluş Hareketi El Fetih'in Merkez Komitesi, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) İcra Komitesi ve Filistin hükümet yetkilileri dün bir araya geldi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas toplantıda yaptığı konuşmada, İsrail'in, Doğu Kudüs'ün seçim bölgeleri arasına alınmasına karşı çıkmasına rağmen, genel seçimlerin Filistin'in tamamını kapsamasında ısrarcı olduklarını dile getirdi.

Genel seçimlerin hazırlık çalışmalarından adı geçen iki komitenin sorumlu olacağını, genel seçimler için Filistin Direniş Hareketi Hamas dâhil çeşitli partilerle ve İsrail yönetimiyle temas kurulacağını dile getirdi.

Abbas, 26 Eylül'de Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurul Toplantıları sırasında yaptığı konuşmada, genel seçimlerin Batı Şeria, Gazze Şeridi ve Doğu Kudüs dâhil Filistin topraklarının tamamında düzenlenmesini istediklerini açıklamıştı. 1 Ekim'de genel seçimler için istişare başlatılacağı duyurulmuştu, ancak şimdiye kadar genel seçimlerin tarihi belirlenmedi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor