Wall Street Journal'dan ekonomik gerileme uyarısı

2019-08-16 19:25:01 CRI

Wall Street Journal gazetesinde yer alan bir yorumda, ABD hükümetine, tarife politikasının yol açacağı belirsizliklerin ülke ekonomisini yavaşlatacağı ve gerilemeye sürükleyeceği uyarısında bulunuldu.

ABD'de yayımlanan Wall Street Journal'da dün yer alan bir yorumda, ABD hükümetine tarife politikası konusunda uyarı yapıldı. Yorumda, tarife politikasının yol açacağı belirsizliklerin ülke ekonomisini yavaşlatacağı ve gerilemeye sürükleyeceği vurgulandı.

Son iki haftada ikinci uyarıyı yayımlayan gazete geçen hafta, Beyaz Saray Ulusal Ticaret Konseyi Başkanı Peter Navarro'yu hedef almıştı. Söz konusu yazıda, ABD hükümetinin “düzensiz ticaret saldırısı”nın ekonomiyi yavaşlatacağına ve hatta ekonomik gerilemeye yol açacağına işaret edilmişti.

Gazetenin dünkü yorumunda ise, hükümetin tarife politikasının zararları bir kez daha gündeme getirildi.

Yoruma göre, tarife politikası ani bir ekonomik gerilemeye neden olmamasına rağmen bu politikanın yaratacağı belirsizlik ortamı, küresel ticareti soğutacak ve bundan önce uygulanan vergi düşürme ve denetimi gevşetme politikalarının sermaye yatırımına yönelik teşvik etkisini azaltacak.

Yorumda son olarak, en kötü durumdan kaçınmanın anahtarının, soğukkanlılığı koruyarak, ticaret tehdidini durdurmak olduğu kaydedildi.

ABD'nin 10 yıllık devlet tahvili getirisi önceki gün, 2007 yılından bu yana ilk defa 2 yıllık tahvil getirisinden daha düşük seviyeye indi. Uzun vadeli devlet tahvili getirisinin kısa vadeli devlet tahvili getirisinden düşük olması anormal bir durum olarak ifade ediliyor ve genellilkle ekonomik gerilemenin bir işareti olarak kabul ediliyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor