İzmir'in kurtuluşunun 97'nci yıldönümü kutlandı

2019-09-10 19:24:36 CRI

İzmir'in kurtuluşunun 97'nci yıldönümü kutlandı

İzmir'in kurtuluşunun 97'nci yıldönümü kutlamaları büyük bir katılım ve coşkuya sahne oldu.

Günün ilk etkinliği "Zafer Yürüyüşü"ne binlerce İzmirli katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı 350 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı'nı taşıyan İzmirliler, Türk Ordusu'nun 9 Eylül 1922'de kente girdiği güzergâhı kullanarak Basmane Karakolu önünden Cumhuriyet Meydanı'na dek yürüdü.

İzmir'in kurtuluşunun 97'nci yıldönümü kutlandı

Yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yanı sıra İzmir il başkanları, milletvekilleri, belediye başkanları, iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile her yaştan ve her kesimden binlerce İzmirli katıldı.

Marşlar eşliğinde ilerleyen korteje çevredeki vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi bandosunun eşlik ettiği yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordusu Komutanı Korgeneral Ali Sivri ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer çelenk sundu. Çelenk sunumlarının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 9 Eylül kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda TSİ 11.15'ten itibaren konser ve gösteriler gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer burada İzmirlilere hitap etti. Süvari birliklerinin TSİ 17.00'de Cumhuriyet Meydanı ile Gündoğdu Meydanı arasındaki yürüyüşünden sonra İzmir semaları TSİ 17.30'dan itibaren önce Solo Türk ardından da Türk Yıldızları'nın nefes kesen gösterilerine sahne oldu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor