Li Keqiang: Elverişli bir iş ortamı oluşturacağız

2019-12-03 10:19:37

Çin Başbakanı Li Keqiang, ülkede piyasa odaklı ve uluslararasılaşmış elverişli bir iş ortamı oluşturulması için tüm olanakların kullanılacağını açıkladı.

Başbakan Li Keqiang, serbest ticaret bölgelerine giriş prosedürleriyle ilgili reformlara dair yaptığı açıklamada, kısa süre önce “STB'lerde işletme faaliyet izinleri ile işletme ruhsatlarının birbirinden ayrılması” yönündeki pilot uygulamanın hayata geçirildiğinin altını çizdi. Li, reformun onay süreçlerini hızlandıracağını ve işletmelerin piyasaya erişimlerini kolaylaştıracağını kaydetti.

Söz konusu düzenlemenin öncesinde işletmeler faaliyet izni aldıktan sonra işletme ruhsatlarını alabiliyor, sürecin kimi zaman çok vakit alması şikayetlere yol açıyordu.

Yeni düzenlemenin, idari yetkileri alt kademelere bırakarak piyasaya giriş eşiğini düşürdüğü gibi, piyasaya dönük denetim ve yönetimde inovasyon ile adil rekabeti teşvik ettiği dile getirildi.

Çin'de iş ortamında bulunan eksikliklerin giderilmesi için farklı kademelerdeki kamu kuruluşları, piyasalaşmış, hukuka dayalı işleyişe sahip ve uluslararasılaşmış bir iş ortamı oluşturmak için reformları sürdürdüğü belirtildi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor