Hong Konglu çevrelerden Xi'nin konuşmasına destek

2019-11-16 15:05:27 CRI

Hong Kong çevrelerinden önde gelen isimler, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in bölgedeki son durumla ilgili yaptığı konuşmaya destek verdiklerini belirtti.

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi Daimi Üyesi Peter LAM Kin-ngok, Cumhurbaşkanı Xi'nin Brezilya'da yaptığı konuşmanın Hong Kong'da şiddet ve kargaşanın sonlandırılması çabalarına yön verdiğini kaydetti.

Peter LAM Kin-ngok, Xi'nin ifadelerinin, merkezi hükümetin Hong Kong yönetiminin kaosa son vermek için yürüttüğü çalışmalara var güçle destek verdiğini yansıttığını belirtti.

Peter LAM Kin-ngok, bölgedeki bütün çevrelere şiddete son vermek ve bölgenin yeniden güvenlik ile istikrara kavuşmasını sağlamak için ortak çaba harcama çağrısında bulundu.

Çin Ulusal Halk Meclisi Hong Kong Delegesi Lu Rui'an, “Hong Kong mahkemelerinin şiddet davalarının çözümünde caydırıcı etkiye sahip olması gerekir. Aksi takdirde şiddeti durduramazlar” dedi. Lu Rui'an, dış güçlere Hong Kong işlerine müdahale etmeyi derhal durdurma çağrısı yaptı.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Yasama Meclisi Üyesi Shao Jiahui ise, Cumhurbaşkanı Xi'nin uluslararası bir platformda Hong Kong'daki durum hakkında yaptığı konuşmanın merkezi hükümetin bölgedeki duruma verdiği büyük önemi kanıtladığını kaydetti. Shao, Xi'nin söz konusu konuşmasının ayrıca, Hong Kong'da yeniden asayişe kavuşulması ve bölgede refah ile istikrar sağlanması yönündeki arzuyu yansıttığını belirtti.

Shao Jiahui, merkezi hükümetin de desteğiyle Hong Kong'un şu anki zor durumdan kesinlikle çıkabileceğine inandıklarını sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor