“Dünyanın En Büyük Doğum Günü Kutlaması” yayında

2019-11-13 11:08:41 CRI

“Dünyanın En Büyük Doğum Günü Kutlaması” yayında

Çin Halk Cumhuriyeti'nin (ÇHC) kuruluşun 70. yıldönümünün konu edildiği “Dünyanın En Büyük Doğum Günü Kutlaması” adlı belgesel film bugün itibarıyla yerli ve yabancı platformlarda yayınlanmaya başladı.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Tanıtım Departmanı tarafından planlanan ve Kıtalararası İletişim Merkezi (CICC), ABD'li National Geographic ile İngiliz Meridyen Film Şirketi ortaklığıyla hazırlanan belgesel film, dün başkent Beijing'de düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.

ÇHC'nin kuruluşunun 70. yıldönümüne uluslararası bakış açısıyla odaklanan belgesel, Çin'in 70 yılda kazandığı başarılara ayna tutup, yeni dönemdeki canlı geleceği gösteriyor.

ÇKP Merkez Komitesi Tanıtım Departmanı yetkililerinden Zhang Yanbin, belgesel ile Çin'in yeni dönemdeki yeni yüzünü ve Çin halkının mutluluğunu dünyaya göstermek istediklerini dile getirdi.

Zhang, yabancı medya, film ve televizyon kuruluşlarına Çin ile işbirliğini derinleştirmek ve daha fazla ortak yapıma imza atmak suretiyle Çin ile yabancı ülkelerin birbirlerini daha iyi anlamasını, halklar arasındaki iletişimin güçlenmesini ve insanlığın kader ortaklığının kurulmasını sağlama çağrısı yaptı.

Çin'in büyük inşa projelerine dikkat çekmekle kalmayıp, her bir Çin vatandaşının çabalarını da gözler önüne seren belgeselde, Çin rüyasının gerçekleştirilmesi hedefi doğrultusunda yeni dönemde rehber edinilecek yol haritası çiziliyor.

ABD'de National Geographic kanalında yayınlanan belgesel, CCTV, Bilibili ve Tencent gibi medya platformlarında da izlenebiliyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor