Çin Başbakan Yardımcısı: Enerji devrimini ilerleteceğiz

2019-10-23 11:17:55 CRI

Çin Başbakan Yardımcısı: Enerji devrimini ilerleteceğiz

Çin Başbakan Yardımcısı Han Zheng, ülkesinin enerji sektöründe devrimi ilerletmeye devam edeceğini ve küresel enerjinin sürdürülebilir kalkınması için diğer ülkelerle birlikte çaba harcayacağını belirtti.

Han Zheng, Shanxi eyaletinin merkezi Taiyuan kentinde dün düzenlenen 2019 Taiyuan Enerji ve Düşük Karbonlu Kalkınma Forumu'nun açılışında açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına başlamadan evvel Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in mektubunu okuyan Han Zheng, Xi'nin mektubunda Çin'in enerji ve düşük karbonlu kalkınmaya atfettiği önemi ortaya koyduğuna dikkat çekti.

Çin'in enerji üretimi ve tüketimindeki devrimi ilerlettiğini, düşük karbonlu ve temiz enerjiye geçişi hızlandırdığını söyleyen Han, Xi'nin yeni enerji stratejisinin kılavuzluğunda sektörde dikkate değer başarılar elde edildiğini vurguladı.

Han, dünyanın en büyük enerji üreticisi ve tüketicisi olan Çin'in enerji tüketimi, tedariki ve enerji teknolojilerinde inovasyon gibi alanlarda devrimi ilerletmeye devam edeceğini söyledi.

Enerji alanında uluslararası işbirliğine de değinen Han Zheng, Çin'in enerji politikaları ve sistemlerini geliştirme konusunda diğer ülkelerle birlikte çalışmaya, Kuşak ve Yol çerçevesinde enerji işbirliğini güçlendirmeye ve küresel enerji yönetişim sisteminde yapıcı bir rol oynayarak temizli bir dünya inşa etmeye hazır olduğunu söyledi.

“Enerji Devrimi, Uluslararası İşbirliği” teması altında gerçekleştirilen 2019 Taiyuan Enerji ve Düşük Karbonlu Kalkınma Forumu'na 20'den fazla ülke ve uluslararası örgütten gelen 800'ü aşkın temsilci katılıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor