Zhuhai'de Deniz İpek Yolu konulu uluslararası iletişim forumu

2019-10-23 11:10:43

Üçüncüsü düzenlenen 21. Yüzyıl Deniz İpek Yolu Çin Uluslararası İletişim Forumu dün Guangdong eyaletine bağlı Zhuhai kentinde başladı.


Çin Medya Grubu ve Guangdong eyalet hükümeti tarafından ortaklaşa düzenlenen forumun teması, “Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi'nin İnşasıyla Deniz İpek Yolu Girişiminin Kaynaşmasını Güçlendirmek” olarak belirlendi.


Forumun açılış törenine Çin'in ve yabancı ülkelerin çeşitli çevrelerinden 300'den fazla temsilci katıldı.  


Çin Komünist Partisi Guangdong Komitesi Daimi Üyesi ve Tanıtım Departmanı Başkanı Fu Hua açılış töreninde, Guangdong'un, Çin'in ekonomik olarak büyük bir eyaleti olduğuna ve Kuşak ve Yol'un önemli bir kavşağını teşkil ettiğine dikkat çekti.


Fu, Guandong'un, Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in Yeni Dönemde Çin'e Özgü Sosyalizm Düşüncesi'nin rehberliğinde, reformu derinleştirmeye ve dışa açılmayı genişletmeye devam edeceğini vurguladı.


Fu Hua, ilerleyen dönemde Shenzhen kentinin “Çin'e özgü sosyalist öncü ve pilot bölge” statüsünden doğacak fırsatlardan faydalanarak, Çin'in sosyal ve ekonomik kalkınmasını dış dünyaya anlatacaklarını açıkladı.


Çin Medya Grubu Yayın İşleri Komitesi Üyesi Hu Bangsheng ise, Büyük Körfez Bölgesi inşasına tam destek sağlayacaklarına işaret ederek, hazırlandıkları girişimler hakkında bilgi verdi.


Buna göre Çin Medya Grubu, Büyük Körfez Bölgesi'nde genel merkez kuracak, 5G, 4K/8K gibi ileri teknolojilerde Guangdong ile işbirliğini yoğunlaştıracak ve yabancı ülkelerle iletişim ve ortaklık ilişkilerini pekiştirecek.


   

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor