Çin'den ABD'ye insan hakları konusunda tepki

2019-10-23 10:37:37 CRI

Çin'in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Zhang Jun, aralarında ABD'nin de bulunduğu bazı ülkelerin, insan hakları bahanesiyle Çin'in içişlerine karışmasına kararlılıkla karşı çıktıklarını vurguladı.

Zhang, BM 74. Genel Kurulu 3. Komitesi'nin toplantısında yaptığı açıklamada, başını ABD'nin çektiği bazı ülkelerin, Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi ve Hong Kong meseleleri hakkında Çin'e asılsız suçlamalar yönelttiğine dikkat çekti.

Zhang Jun, ABD dâhil bazı ülkelerin, insan haklarını bahane ederek Çin'in içişlerine karışmaya çalıştığını ve buna kararlılıkla karşı çıktıklarını belirtti.

Çin'in kalkınma başarısının dünyada geniş kabul gördüğünü ifade eden temsilci, “insan haklarını ihlal etme” suçlamasının yanlış tarafı hedef aldığını kaydetti.

Çin'in sadece birkaç on yıllık bir zaman diliminde gelişmiş ülkelerin birkaç yüzyılda kat ettiği yolu tamamladığına işaret eden Zhang, 9,6 milyondan fazla kilometrekarelik Çin topraklarında yaklaşık 1,4 milyar vatandaşın huzurlu, özgür ve mutlu bir yaşam sürdüğünü hatırlatarak, bunun insan haklarının geliştirilmesine en iyi örnek olduğunun altını çizdi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor