Xi'den IEC'nin 83. Genel Kurul toplantılarının açılışına tebrik

2019-10-21 20:37:12 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Shanghai'de düzenlenen Uluslararası Elektroteknik Komisyonu'nun (IEC) 83. Genel Kurul toplantılarının açılış törenine tebrik mesajı gönderdi.

Xi Jinping mesajında, yeşil, düşük karbonlu ve sürdürülebilir kalkınmanın insanlığın ortak hedefi haline geldiğine vurgu yaptı.

Xi, yapay zeka, büyük veri, 5G gibi yeni teknolojilerin yeni enerjiyle elektrik üretimi ve elektrikli araçların entegre olarak geliştiği günümüzde, ilgili alanlarda uluslararası standartlar hazırlanıp uygulanmasına ve bu konuda uluslararası işbirliğinin güçlendirilmesine acil ihtiyaç duyulduğunu belirtti. 

Xi Çin'in standardizsyon çalışmalarına büyük önem verdiğine ve uluslararası standartların yaygınlaşmasını ilerlettiğine dikkat çekti.

Xi, Çin'in diğer ülkelerle birlikte, uluslararası standart sistemi ile yönetişim yapısının düzeltilmesinin yanı sıra, standartların uluslararası ticaret ve küresel yönetişimdeki rolünün geliştirilmesine katkıda bulunmaya devam edeceğini vurguladı.

14-25 Ekim günlerinde, Shanghai kentinde düzenlenen IEC 83. Genel Kurul toplantılarına 100'den fazla ülkeden 3 bin 800'ü aşkın uzman katılıyor.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor