Xi'den “2019 Zhongguancun Forumu”na tebrik mesajı

2019-10-17 16:42:44 CRI

2019 Zhongguancun Forumu'nun açılış töreni, başkent Beijing'de düzenlendi. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, foruma bir tebrik mesajı gönderdi.

Xi mesajında, yeni tur bilimsel ve teknolojik devrim ile sanayi devriminin hızla ilerlemekte olduğuna ve inovatif kalkınma ile işbirliğine dayalı ortak kazancın da küresel eğilim haline geldiğine işaret etti.

Çin'in küresel inovatif işbirliğine etkin şekilde katılarak, inovatif kalkınmanın sonuçlarını diğer ülkelerle paylaşmaya büyük önem verdiğini kaydeden Xi, Çin'in ayrıca dünya ülkeleriyle beraber insanlığın kader ortaklığını inşa etmeye hazır olduğunu belirtti.

“Çin'in Silikon Vadisi” olarak bilinen Zhongguancun'un dünya çapında öncü bir bilim, teknoloji ve inovasyon bölgesi inşa etmeye çalıştığını vurgulayan Xi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zhongguancun Forumu, bütün tarafların ileri bilim ve teknoloji çalışmaları ile endüstrinin gelecekteki gelişim eğilimini görüşmesi, küresel inovasyon kuralları ile inovasyon yönetişimini istişare etmesi ve dünya ülkelerinin küresel inovatif kalkınma düşüncelerini paylaşması için büyük önem taşıyor. Katılımcıların fikir birliği ve işbirliğini arttırarak, bilimsel ve teknolojik inovasyonun dünya halklarına daha fazla yarar getirmesini sağlaması çok önemli. Katılımcıların ayrıca, küresel çapta bilimsel ve teknolojik gelişime aktif katkılarda bulunması gerekiyor.”

İlki 2007'de gerçekleşen Zhongguancun Forumu, yerli ve yabancı bilim çevreleri ile ilgili endüstriler arasındaki temasları ve inovatif işbirliğini yoğunlaştırmayı amaçlıyor. 16-18 Ekim günleri arasında Beijing'de düzenlenen 2019 Zhongguancun Forumu'na bin 200 kişi katılıyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor