Çin: Hong Kong'daki kaosun ardındaki “kirli eller” ABD'nin

2019-09-24 10:44:52

Çin Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Hong Kong Özel İdari Bölgesi Komiserlik Ofisi, Hong Kong'daki kaosun arkasında Washington'un “kirli ellerinin” bulunduğunu açıkladı.

Çin Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Hong Kong Özel İdari Bölgesi Komiserlik Ofisi Sözcüsü tarafından dün yapılan açıklamada, Nancy Pelosi gibi siyasetçilerin söz ve eylemlerinin kaosun ardındaki kirli ellerin bizzat ABD'ye ait olduğunu bir kez daha gösterdiği belirtildi.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Senatör Marco Rubio ve Temsilciler Meclisi üyesi Jim McGovern'in aralarında bulunduğu bazı siyasetçiler, “Hong Kong'da insan hakları ve demokrasi” başlıklı bir yasa tasarısı ortaya koyacaklarını açıklamıştı. ABD'li siyasetçiler, sözde “bağımsız Hong Kong” iddiasını savunan Joshua Wong, Ho Denise Wan see ve Sunny Cheung'u kabul ederek ABD Kongresi'ndeki ilgili oturumlara davet etmişti.

Komiserliğin bu durumdan büyük hoşnutsuzluk duyduğuna ve bu girişimlere kararlılıkla karşı çıktığına dikkat çeken sözcü, Hong Kong'daki insan hakları ve özgürlük durumunun karalanmasına müsaade edilemeyeceğini, Hong Kong polisinin medeni ve temkinli bir şekilde yasaları uygulamasının tüm dünyada genel kabul gören bir olgu olduğunu vurguladı.

Sözcü, ABD'nin Hong Kong'u insan hakları açısından eleştirme hakkının bulunmadığını ifade etti.

Hong Konglular dâhil tüm Çin halkının, Hong Kong'da refah ve istikrarı koruma yönünde kararlılık ve beceriye sahip olduğuna işaret eden sözcü, Hong Kong'da kaosu hedefleyen tüm kirli planların nihayetinde suya düşeceğini dile getirdi.
Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor