Ankara'da ÇHC'nin 70. yılı için kutlama

2019-09-21 14:31:35

Türkiye'de yaşayan Çinliler dün Ankara'da bir araya gelerek Çin Halk Cumhuriyeti'nin (ÇHC) kuruluşunun 70. yıldönümünü kutladı.

Çin'in Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilen kutlama etkinliğinde Türkiye'de yaşayan Çinli göçmenler, Çinli öğrenciler ve Çin şirketlerinden temsilciler, yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak, anavatanda yaşanan büyük değişimlere hayran kaldıklarını belirttiler ve ülkeleri için güzel dileklerde bulundular.

Huawei Türkiye Genel Müdürü Zhao Xichu, Huawei personelinin gayelerini hayata geçirmek için çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. Zhao'nun verdiği bilgiye göre, Huawei'in yılın ilk yarısında gerçekleştirdiği satış miktarı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,2 arttı.

Zhao, Çin halkının yeniden şahlanışına katkı yapmak için bilim ve teknoloji sektörünün kendi ar-ge gücünü artırması gerektiğini savundu.

Türkiye'de 6 yıldır mermer sektöründe çalışan Uygur girişimci Aynur Abdullah, anavatanın güzel geleceğine olan inancını dile getirdi. Maynur Abdulla, her Çinlinin, hangi etnik gruba mensup olursa olsun, Çin milletinin bir üyesi olduğuna dikkat çekerek, herkesin ortak çabalarıyla anavatanın daha güzel yarınlara kavuşacağını kaydetti.

Türkiye'deki Çin Şirketleri Derneği ve Türkiye'deki Çin Kadın Federasyonları Birliği dahil çeşitli çevrelerden temsilciler de ulusal bayramı kutladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor