Çin ekolojik çevrenin korunmasına öncülük edecek

2019-09-10 10:29:23

2019 Çin Uluslararası Ekolojik Rekabet Gücü forumu'nun (CFIEC) açılış töreni İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nin Hulunbeier kentinde düzenlendi. Dünyanın dört bir yanından gelen temsilciler ekolojik rekabet gücünün artırılması konusunda temasta bulundu.

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) Ulusal Komitesi Başkan Yardımcısı He Wei, dün törende yaptığı konuşmada, ekolojik medeniyet inşasını yürüttüklerini ve küresel ekolojik çevre yönetimine katıldıklarını kaydederek, bunun Çin'in üstlendiği insanlığın uzun vadeli kalkınmasının sorumluluğunu yansıttığını belirtti.

He Wei, küresel ekolojik medeniyet inşasının önemli katılımcısı, katkıcısı ve öncüsü olduklarını ve bu zirvenin küresel sürdürülebilir kalkınma için daha fazla Çin zekası, Çin planı ve Çin gücünü sunacağını ifade etti.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) Çin'deki temsilci vekili Devanand Ramiah, Çin'in sürekli yeşil kalkınma yolunu izlediğini, ekoloji ile çevre korunması ve iklim değişikliğiyle mücadele konularında dünyaya öncülük edeceğini dile getirdi.

Mevcut durumda insanlığın ekolojik sistemin gerilemesi ve doğal kaynakların aşırı tüketilmesi gibi sorunlarla karşı karşıya bulunduğunu ifade eden Devanand Ramiah, hükümetler, sivil toplum kuruluşları ve özel şirketlerin el ele vererek bu risklerle başa çıkması gerektiğine dikkat çekti.

2008 yılında düzenlenmeye başlanan Çin Uluslararası Ekolojik Rekabet Gücü Forumu, ekolojik alanda küresel çapta temas ve işbirliği platformu haline geldi. İki gün süren zirvenin teması, “ekoloji önceliği ve yeşil kalkınma” olarak belirlendi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor