Yorum: Hong Kong'da kaosa yol açanlar yargı önüne çıkarılacak

2019-08-30 15:19:15 CRI

CRI Haber Merkezi

Hong Kong'da şiddet gösterilerine katılan Andy Chan Ho-tin dün akşam ve Joshua Wong Chi-fung, bu sabah Hong Kong polisi tarafından gözaltına alındı.

Adı geçen iki kişi, diğer sözde “Hong Kong bağımsızlığı” yanlılarıyla birlikte kentte radikal gösteriler ve şiddet olayları düzenleyip, Hong Kong Özel İdari Bölgesi yönetimini devirmeye teşebbüs etti.

Söz konusu kişiler, bir yandan merkezi hükümete saldırmaya çalışarak yönetimi karalama çabası verirken, diğer yandan da başta ABD olmak üzere Batılı güçlerle uzun zamandan beri gizli ilişkiler kurarak, yabancı siyasetçilerin Hong Kong işlerine dahil olmasını talep etti. Bu kişiler ayrıca, Hong Kong'u sevdiklerini söylerken, aslında Hong Kong'da kaosa yol açan eylemlerde bulundu.

Onlar, yabancı güçlerle ilişkiler kurarak, Hong Kong'u uluslararası yarışın bir cephesine dönüştürmeye ve merkezi hükümet karşıtı bir üs haline getirmeye çalıştı. Onların eylemleri, Çin Halk Cumhuriyeti Anayasası ve Hong Kong Özel İdari Bölgesi Temel Yasası'nın koruması altındaki ifade özgürlüğü sınırlarını aştı. Söz konusu kişiler muhakkak yargı önüne çıkarılarak, hukuk kurallarının gerektirdiği cezayı alacak.
Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor