Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde bayramlaşma

2019-08-10 15:57:49 CRI

Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde Kurban Bayramı hazırlıkları sürüyor. Çeşitli etnik gruplardan temsilciler bir araya gelerek bayramlaştı.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi Sekreteri ve ÇKP Xinjiang Üretim ve Yapılandırma Ordusu Sekreteri Chen Quanguo, ÇKP özerk bölge sekreterliği ve özel bölge yönetimi adına vatandaşların bayramını kutladı.

Çin Ulusal Halk Meclis (ÇUHM) Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı Erkin Emirbakı ve ÇUHM Daimi Komitesi eski başkan yardımcısı Ablet Abdulreşit gibi yetkililer de toplantıya katıldı.

Bu sene Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ve Xinjiang'ın barışçı kurtuluşunun 70. yıldönümü olduğuna dikkat çeken Chen Quanguo, bayramlaşmada yaptığı konuşmada, ÇKP liderliğinde, Xinjinang'da büyük gelişmeler ve değişiklikler yaşandığını kaydetti.

Chen, yeni dönemde, çekirdeğinde Xi Jinping'in bulunduğu ÇKP Merkez Komitesi liderliğinde Xinjiang'da sosyal uyum ve istikrarın korunduğunu, ekonominin istikrarlı ve sağlıklı geliştiğini, etnik gruplar arasında dayanışmanın derinleştirildiğini, halkın yaşam koşullarının günden güne iyileştirildiğini vurguladı.

Xinjiang'da Kurban Bayramı 13 Ağustos'ta kutlanacak. Özerk bölge ulaştırma müdürlüğü, 10-13 Ağustos günlerindeki 4 günlük bayram tatili sırasında otoyolların ücretsiz olacağını duyurdu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor