“Çin'in başarısının kaynağı kendi aklı ve alın teri”

2019-07-24 20:10:51

Çin Dışişleri Bakanlığı, Çin'in elde ettiği gurur verici başarıların tamamen kendi aklına ve alın terine borçlu olduğunu açıkladı.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, günlük basın toplantısında, ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Christopher Wray'ın Çin'in “ABD'nin karşı karşıya bulunduğu en ciddi karşı istihbarat tehdidi” olduğu iddiasını değerlendirdi.

Hua Chunying, FBI Direktörü Wray'ın daha önce de benzer iddialar ortaya attığına dikkat çekerek, ABD'nin tamamen asılsız olan bu ithamlarla hem kendini hem de başkalarını kandırdığını kaydetti.

Çinli sözcü, açıklamasında ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun “CIA Başkanı'ydım. Yalan söyledik, hile yaptık, çaldık. Bu ABD deneyiminin ihtişamını gösteriyor.” ifadelerini hatırlattı. Sözcü Hua, “Ancak Çin böyle değil. Biz ne hırsızlık yaparız, ne de yalan söyleriz. Biz, bugünkü gurur verici başarılarımızı tamamen aklımız ve alın terimizle elde ettik. Eğer Çin'in bir savaş verdiğini söylersek, o da meşru hak ve çıkarlarını korumak için verdiği haklı savaştır.” diye konuştu.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor