Başbakan Li'den reform ve dışa açılma vurgusu

2019-07-24 10:17:19

Çin Başbakanı Li Keqiang, reform ve dışa açılmayı genişleterek kalkınmayı ilerletmek ve halkın yaşam seviyesini yükseltmek için çabaları artırmaya çağırdı.


Aynı zamanda Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi olan Li Keqiang, 22-23 Temmuz'da Shanghai'da incelemelerde bulundu.


Li Keqiang'ın programı Shanghai Serbest Ticaret Bölgesi'nin yeni bölümü ile yerli ve yabancı firma ziyaretlerini kapsadı.


İnceleme gezisi sırasında yaptığı açıklamada, Shanghai Ticaret Bölgesi'nin yeni bölümünün geçen 5 yıl içinde elde edilen deneyimler temelinde kurulduğuna dikkat çeken Başbakan Li, yeni bölgeyi dışa açılmanın genişletilmesi ve reform sürecindeki yeni ilerleme olarak nitelendirdi.


Li Keqiang, Shanghai Serbest Ticaret Bölgesi'nin yeni fırsatları değerlendirip, uluslararası standartlar doğrultusunda reform ve dışa açılmayı genişletmeye devam edip nitelikli gelişme sağlaması gerektiğini vurguladı.


Gezisi kapsamında Çin'in önde gelen donanım imalat devi Shanghai Elektrik Grubu'nu da ziyaret eden Li, burada yaptığı konuşmada, şirkete küresel piyasadaki rekabet gücünü artırması ve ülkedeki donanım imalatının seviyesini yükseltmesi çağrısında bulundu.


Başbakan Li, Zhangjiang Yapay Zekâ Adası'nı da ziyaret etti. Yapay zekâ teknolojilerinin halkın günlük yaşamındaki rolüne vurgu yapan Li, daha sonra ÇKP'nin Shanghai'da düzenlediği eğitim kampanyasını inceledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor