“ABD'de Çinli işletmelerin fikri mülkiyet hakları korunmalı”

2019-07-09 19:58:03 CRI

Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Hakları Müdürlüğü, ABD'de Çinli işletmelerin fikri mülkiyet haklarının eşit bir şekilde korunması gerektiğini vurguladı.

Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Hakları Müdürlüğü Sözcüsü Hu Wenhui bugün düzenlenen olağan basın toplantısında, ABD'deki Çinli işletmelerin fikri mülkiyet haklarının koruması hakkında yasa değişikliği önerisinde bulunulduğu iddiasıyla ilgili soruları yanıtladı.

Çin'in her zaman yerli ve yabancı firmaların fikri mülkiyet haklarını eşit bir şekilde koruduğuna işaret eden sözcü, kayıt işlemleri, denetleme ve yetkilendirme, hakların onaylanması ve yasaların uygulanması süreçlerinde aynı standart ve prosedürlerin uygulandığını belirtti.

Sözcü, bu yılın ilk yarısında Çin'de patent başvurusunda bulunan yabancı firma sayısının istikrarlı bir şekilde arttığını açıklayarak, uluslararası toplumun Çin'deki fikri mülkiyet haklarının korunması çalışmalarına olan güveninin göstergesi olduğunu kaydetti.

Sözcü, ABD'nin uluslararası fikri mülkiyetlerin korunmasıyla ilgili yükümlülüklerini hayata geçirdiklerini ve Çinli işletmeler dahil ABD'li yabancı firmalarla patent sahiplerinin yasal haklarını eşit ve adil bir şekilde koruduklarını dile getirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor