Türkçe

ABD’de çok sayıda kişi geleneksel Çin tıbbına yöneliyor

CMGPublished: 2022-12-19 11:43:33
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

Geleneksel Çin Tıbbı (TCM) binlerce yıldır nesilden nesle aktarılmaktadır. Geniş ve derin bir kültürü barındıran TCM, Çin medeniyetinin hazinesi olarak görülüyor.

Günümüzde TCM, sadece Asya'da yaygın olarak kullanılmakla kalmayıp Avrupa ve Amerika'da da giderek daha popüler hale geliyor.

Kaliforniya'da bir akupunktur terapisti olarak çalışan Frank Griffo, 2005 yılında San Francisco'daki Amerikan Geleneksel Çin Tıbbı Koleji'nde yüksek lisansı diploması kazandı. Mezun olduktan sonra yedi yıldır ileri akupunktur teknikleri üzerinde ders alan Frank Griffo, yaklaşık 18 yıldır Akupunktur terapisti olarak kariyerini sürdürüyor.

Frank GriffoGriffo, China Daily muhabirine verdiği röportajda “ABD’de şu an 60 binden fazla akupunktur terapisti var. Geçen 15 yılda burada hızla gelişen geleneksel Çin tıbbı, ülkemizin tıbbi tedavi sisteminde önemli bir rol oynamaktadır. Batı tıbbının bir iyileştirici etki veya elverişli bir tedavi seçeneği sağlayamadığı durumda, güvenli bir tedavi yöntemi olan Çin tıbbi, birçok sorunun çözümüne katkı sağlayabilir.” dedi.

ABD’li bir hasta kupa (Bardak Çekme) terapisi görüyor

Akupunktur tedavisi ABD’de onlarca yıldır biliniyor. Griffo, son yıllarda akupunkturun beyazlar ve ülkede yaşanan Çin kökenli olmayan gruplar arasında da geniş kabul gördüğünü ve özellikle Kaliforniya'da çok popüler olduğunu söyledi.

ABD’li bir hasta akupunktur tedavisi görüyor.

123全文 3 下一页

Share this story on

Messenger Pinterest LinkedIn