Çin dünyada iş ortamı en iyi 31. ülke oldu

2019-10-25 16:37:44

Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 11.4.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player

Dünya Bankası"2020 İş Ortamı Raporu"nu yayımladı. Rapora göre, 190 ülkenin yer aldığı sıralamada Çin, 15 basamak yükselerek 31. sıraya çıktı. Böylece Çin, ikinci kez iş ortamında en büyük iyileşmenin gerçekleştiği ilk 10 ekonomi arasına girdi.

Dünya Bankası tarafından geçen yıl yayımlanan 2019 İş Ortamı Raporu'nda, Çin'de ilgili alanlarda yapılan reformların "şaşırtıcı derece hızlı ve verimli" olduğu görüşüne yer verildi. Son raporda ise, ülkede iş ortamının sürekli iyileştiği vurgulanarak, Çin'de iş kuranların ve yatırım yapanların büyük avantaj sahibi olduğu ifade edildi.

İş ortamı açısından hukukun üstünlüğü çok önemli. Çin'de Mart ayında onaylanan Yabancı Yatırım Yasası, iş ortamının iyileştirilmesi konusunda yasal bir güvence sağladı. Çin Devlet Konseyi tarafından kısa süre önce ortaya koyulan "İş Ortamını İyileştirme Yönetmeliği" ise, bu yasal güvenceyi daha da sağlamlaştırdı. Söz konusu yönetmelik, adil rekabetin hızlandırılmasına ve piyasa canlılığı ile ekonomik içsel dinamiğin arttırılmasına yardımcı oldu.

Çin aynı zamanda uluslararası iş kurallarına saygı göstererek, ülkede kayıtlı bütün işletmelere eşit muamele uyguluyor. Çin, uluslararası arenada geniş şekilde kabul edilen ekonomik ve ticari kurallarla entegrasyonunu hızlandırarak, politikalarının şeffaflığını arttırıyor.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor