Yorum: Çin bilgeliği, “dört açığın” kapatılmasına sürekli güç sağlıyor

2019-11-21 19:47:32

2019 Yeni Ekonomi Forumu bugün Beijing'de başladı. Foruma 40'tan fazla ülkeden 600 şirketin yöneticileri, bilimsel ve teknolojik inovasyon öncüleri ile uzmanlar katılıyor. Katılımcılar, “Yeni Ekonomi, Yeni Gelecek” teması altında dünya ekonomisinin karşı karşıya bulunduğu büyük meydan okumaların çözümünü istişare ediyorlar.  


Çin tarafı forumda yaptığı açıklamada, Çin halkının tüm dünya halklarıyla birlikte “yönetişim açığı”, “güven açığı”, “barış açığı” ve “gelişme açığı” olmak üzere dört küresel soruna etkili çözüm getirmeye ve tüm dünyaya ekonomik küreselleşme ile çok taraflılığa destek mesajı vermeye hazır olduğunu dile getirdi.


Çin tarafının bu tutumu, katılımcılar arasında geniş yankı yandırdı. Dışa açıklık, işbirliği, inovasyon ve kapsayıcılığın küresel ekonomik gelişmenin temel düşünceleri olduğunu bir defa daha kanıtladı.


Tüm dünya ülkeleri, bu düşünceler doğrultusunda yeni tur bilim ve teknoloji devriminden doğan fırsatlardan faydalanarak, yeni ekonominin güçlü gelişmesine ivme kazandırmalı, böylece söz konusu dört “açık” sorununa etkili çözüm getirip küresel gelişmeye sürekli dinamizm katmalıdır.     

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor