Xi'den modern metropollerin yönetimini geliştirme çağrısı

2019-11-04 11:54:52 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, dün ve önceki gün Shanghai kentinde incelemelerde bulundu. İncelemeleri sırasında modern metropollerin yönetimlerini geliştirme çağrısında bulunan Xi, reform ile dışa açılmanın genişletilmesi ve modern ekonomik sistem inşasının hızlandırılması gerektiğini vurguladı.

Yangpu semtini ziyaret eden Xi, tarihi kalıntıların korunması ve kentsel gelişim arasında denge sağlanması gerektiğine işaret etti.

Xi, “Kentteki tarihi mimari yapılara, tıpkı yaşlı insanlara olduğu gibi saygılı ve iyi davranılmalı. Böylece kentin tarihi ve kültürel hatıraları korunabilir. Vatandaşların memleket sevgisi arttırılabilir” dedi.

Kentlerin halk tarafından ve halk için inşa edildiğini vurgulayan Xi, dolayısıyla kentsel planlamada halk merkezli bir yaklaşıma bağlı kalınması ve halkın çalışma, yaşama, eğlence ve seyahat ihtiyaçlarına odaklanılması gerektiğini ifade etti.

Xi ayrıca, Changning semtinde yabancı göçmenlerin yaşadığı bir mahalleyi de ziyaret etti. Xi burada, mahalle sakinlerinin görüşlerini toplayan platform hakkında bilgi aldı.

Xi, mahalle sakinlerinin yaşamını kolaylaştırmayı amaçlayan diğer kurumlarını da inceledi. Bir kentin hizmet kalitesinin gıda, giyinme, konut, ulaşım, eğitim, sağlık, kültür, çevre ve toplumsal düzen gibi alanlardan anlaşıldığına dikkat çeken Xi, “Büyük sıkıntılar olsun, küçük meseleler olsun; vatandaşların bütün sorunları uygun bir şekilde çözülmeli” dedi.

Xi Jinping, ziyareti sırasında Shanghai Belediyesi'nin çalışma raporunu da dinledi. Xi, halkın doğrudan ve yakından ilgilendiği sorunlara odaklanılarak, modern kent yönetimi seviyesinin yükseltilmesi gerektiğini söyledi.

Xi, Shanghai Serbest Ticaret Bölgesi'nin genişletilmesiyle kurulan Lingang kısmının da dışa açılmasının derin, güçlü, kapsamlı ve yüksek seviyeli şekilde ilerletilmesinin önemine değindi.

Xi Jinping, Kuşak ve Yol inşasına ağırlık verilerek, ekonomideki yüksek nitelikli büyüme eğiliminin ilerletilmesi ve Shanghai'deki finans piyasasının uluslararasılaşma boyutunun arttırılması gerektiğinin altını çizdi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor