Dünya Robot Konferansı'nın konusu akıllı ekoloji, açık yeni çağ

2019-08-21 11:14:09

2019 Dünya Robot Konferansı dün Beijing'de başladı. Çin Sanayi ve Enformasyon Teknolojileri Bakanı Miao Wei, daha açık ve eşgüdümlü bir küresel endüstriyel ekoloji kurmak ve robot endüstrisinin sağlıklı gelişmesi için yabancı işletmelerle işbirliğini geliştirmek istediklerini kaydetti

2019 Dünya Robot Konferansı 25 Ağustos'a kadar Beijing'de düzenlenecek. Ana ve alt forumlardan oluşan konferansın teması “akıllı yeni ekoloji, açık yeni çağ” olarak belirlendi. Aynı zamanda Dünya Robot Fuarı ve Dünya Robot Yarışması da düzenlenecek.

Robotik Araştırma Uluslararası Vakfı (IFRR) Başkanı Oussama Khatib, dün düzenlenen açılış töreninde, son yıllarda tüm ülkelerin robot teknolojisini ve endüstrisini geliştirmek için önlemler aldığını ve küresel robot piyasasının istikrarlı bir şekilde ilerlediğini belirtti.

Oussama Khatib, robotların geliştikçe daha güçlü bilişsel ve yönetici yetenekler geliştirdiğini ve insanlığın günlük yaşamının her yönünü etkileyebileceğini ifade etti.

Oussama Khatib, şöyle devam etti:

“2018'de, küresel robot piyasası yaklaşık 30 milyar ABD Doları'na ulaştı. Çin halâ dünyanın en büyük sanayi robotu uygulama pazarıdır. Çin'in robot teknolojisinin inovasyonu ve işbirliği süreci gittikçe hızlanıyor. Teknolojik inovasyon ve robot teknoloji endüstrisi alanlarında Çin gittikçe daha önemli hale geliyor.”

2019 yılının ilk yarısında küresel robot piyasası 14,4 milyar ABD Doları'na ulaştı. Çin'in robot piyasası ise 4,25 milyar ABD Doları'nı buldu. Çin, robot endüstrisinin önde gelen kritik teknolojilerinde inovasyon yapıyor.

2018'de Çin'in sanayi robotu üretimi, küresel üretimin yüzde 38'inden fazlasını oluşturarak 148 bine ulaştı.

Miao Wei, mevcut durumda Çin'in robot endüstrisinin çekirdek teknolojisi ve uygulama senaryoları gibi alanlarda sorunlarla karşı karşıya bulunduğunu ancak imalat sektöründe yeni tur teknoloji devrimi ve yeniliğin önemli bir taşıyıcısı olan Çin'in robot endüstrisinin hızlı gelişme ivmesine sahip olduğunu belirtti.

Miao Wei şu ifadeleri kullandı:

“Mevcut durumda, Çin imalatın kaliteli gelişmesini yürütüyor. Herkesi Çin'in imalat endüstrisinin gelişmesine katılmaya davet ediyoruz. Daha açık ve eşgüdümlü bir küresel endüstriyel ekoloji ortamı kurmak ve küresel robot endüstrisinin sağlıklı gelişmesi için yerli ve yabancı şirketlerin işbirliği gerçekleştirmesini teşvik ediyoruz.”

2015 yılından bu yana Dünya Robot Konferansı 5 kez düzenlendi. Konferans, dünya çapında etkili ve profesyonel bir sosyal değişim ve işbirliği platformu haline geldi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor