Türkçe

Olimpiyatlarda Beijing’de evden çalışma teşvik edilecek

criPublished: 2022-01-14 15:34:08
Share
Share this with Close
Messenger Pinterest LinkedIn

Beijing Belediyesi Ulaştırma Komisyonu, Kış Olimpiyatları ve Kış Paralimpik Oyunları’nı organize eden kurumlar dışında, Beijing’deki tüm birimlerin evden çalışma, uzaktan çalışma ve farklı saatlerde mesai gibi esnek çalışma sistemleri kurmasını tavsiye ettiğini açıkladı.

Kent sakinlerinin yeşil ve düşük karbonlu ulaşım araçlarını tercih etmeleri ve toplu taşımaya öncelik vermeleri ve kişisel arabaların kullanımını azaltmaları önerisinde bulunuldu. Trafik yayınları, MaaS platformu, yol elektronik ekranları, Amap ve Baidu navigasyon yazılımları gibi çeşitli medya araçlarıyla trafik ve seyahat bilgilerinin paylaşılacağı belirtildi.

Bunun yanı sıra, Beijing Belediyesi Ulaştırma Komisyonu Müdür Yardımcısı Wu Shijiang, gerekli alanlarda Olimpik araçların özel şeritlerinin kurulacağını ifade etti.

Alınan bilgiye göre, Kış Olimpiyatları sırasında, Beijing’de toplam 239,5 kilometre uzunluğunda Olimpik özel şeritleri kurulacak. Kış Paralimpik Oyunları sırasında, özel şeritler 196,7 kilometre olarak ayarlanacak. Olimpik özel şeritleri 21 Ocak-25 Şubat tarihlerinde ve Paralimpik Oyunları özel şeritleri 26 Şubat-16 Mart tarihlerinde hizmete geçecek.

Pakistan Başbakanı Beijing Kış Olimpiyatları’nın açılış törenine katılacak

Öte yandan, Pakistan Radyo ve Televizyonu’nda yer alan habere göre, Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Asım İftikhar Ahmed, Başbakan Imran Khan'ın Beijing 2022 Kış Olimpiyatları’nın açılış törenine katılacağını doğruladı.

Açılış törenine katılacak yabancı liderler arasında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Moğolistan Başbakanı Luvsannamsrai Oyun-Erdene yer alıyor.

Share this story on

Messenger Pinterest LinkedIn