China.com Hakkında Genel Bilgi

Mayıs 1999’da kurulan China.com Çin merkezli bir internet portalı.

China.com yıllık çabayla Çin’in en büyük değere ve etki gücüne sahip olan internet tanıtım platformlarından ve internet medyalarından biri haline geldi.

İnternet sitesini takip eden on milyonlarca kullanıcının yüzde 82’si eğitimli, geliri ve mevkii yüksek yetişkin erkeklerden oluşuyor.
Kablosuz internet, internet oyunu ve otomobil gibi bölümlere sahip olan China.com, çeşitli alanlarda internet kullanıcılarına kapsamlı hizmetler sunuyor.

Kapsamlı bir internet medyası olan China.com sitesi, savunma, haber, ekonomi, eğlence, spor, teknoloji ve turizmin içinde bulunduğu 20 kanala sahip. Bu kanallar her gün dünyaya taze, kapsamlı bilgi ve hizmet sunuyor.

Toplumda ve iş dünyasında büyük etki gücüne sahip olan site, altı dönemdir Çin Otomobil Tasarım Yarışması’nı ve arka arkaya 6 yıldır Çin Otomobil Piyasası Tüketim Anketi’ni düzenledi. İnternet oyunu birimi, Çin İnternet Oyunu Zirvesi ve  Seçkin İnternet Oyunu Seçimleri’ni organize etti. Bu etkinlikler, ülke genelinde iş dünyasında büyük ilgi gördü. Özellikle 2013 yılında Çin İnternet Oyunu Komitesi ve Zhejiang eyaletinin Jiaxing kentinin Nanhu semti hükümetiyle ortaklaşa düzenlenen altıncı zirveye iş dünyasından bine yakın uzman ve medya kuruluşları katıldı.

China.com, dünyadaki en büyük Çince internet ortamı olarak uluslararası finans örgütlerinin verdiği “en büyük yatırım değerine sahip medya kuruluşu” unvanını kazandı. http://auto.china.com, son üç yıldır “Çin Markalı İnternet Kanalı” unvanını kazandı.

China.com, spor yayınları ve pazarlama konusunda büyük başarılar elde etti.

China.com, 10. Ulusal Spor Oyunları ve  6. Asya Kış Spor Oyunları’nın tek internet ortağıydı. Mayıs 2010’da ise 3. Asya Plaj Spor Oyunları Organizasyon Komitesi’yle sözleşme imzalayarak, 2012 Haiyang Asya Plaj Spor Oyunları’nın tek internet ortağı haline geldi. Asya Plaj Spor Oyunları, Aysa Spor Oyunları’yla aynı düzeydeki beş spor yarışmasından biri.

Yurt içinde seçkin internet ve reklam ekibine sahip China.com, her bir müşterisine özel internet pazarlama hizmeti sunarak iş dünyasında dilden dile yayılan bir şöhret kazandı.

China Global Medya Grubu (GMG), China.com’un hissedarı. GMG, Çin Uluslararası Radyosu (CRI) ve Çin Uluslararası Radyo Yayıncılık Ağı’nın (CIBN) medya ve kültür alanında tüm operasyonel kaynaklarını kullanan bir platform olarak, CRI’nin modern, kapsamlı ve yeni tip uluslararası medya grubu inşa etme görevini üstleniyor. 

18 Ocak 2011’da kurulan GMG, kültür sektöründe platform oluşturulması ve yeni tip çok uluslu medya inşa edilmesi ilkelerine dayanıyor.

GMG, CRI kapsamındaki, radyo, televizyon, yayın, internet ve yeni medyanın içinde bulunduğu medya işleri ve kültür alanındaki operasyonel kaynaklara dayanarak, piyasalaşmış ve profesyonel yolla devlet düzeyindeki, uluslararası, modern ve kapsamlı medyayı inşa etmek için çaba gösteriyor.

GMG, yeterli sermaye ve seçkin ticari yönetim kabiliyetiyle, kapsamlı ve izleyici merkezli bir medya yaratmaya çalışıyor.

China.com, Beijing Huawanghuitong Teknoloji Hizmeti Limited Şirketi tarafından işletiliyor.

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor