Yumurtalı kuzu bonfile

2019-03-28 15:47:59 CRI

Yumurtalı kuzu bonfile

Çin'in topraklarının çok geniş olması yemeklerindeki çeşitliliği de arttırmış hiç şüphesiz. Çin ayrıca, dışa açılmayla da son yıllarda birçok ülkeden gıda ithal ediyor ve diğer ülkelerin yemeklerini tüketiyor. Tatları her geçen gün daha çok çeşitlenen Çin mutfağından bir bonfile tarifi vereceğiz bugün. Yemeğin adı “yumurtalı kuzu bonfile”. Gereken malzemeler ise, kuzu bonfile, yumurta, un, susam yağı, yer fıstığı yağı, soya sosu, pirinç likörü, nişasta, taze soğan ile taze zencefil ve tuz.


Malzemeler bu şekilde. Şimdi hazırlık aşamasına geçiyoruz. Bonfileyi güzelce temizledikten sonra ince ince kıyın. Sonra ete pirinç likörünü, ince ince kıyılmış zencefili, taze soğanı, susam yağını, soya sosunu ve tuzu ekleyerek kötfelik karışıma benzer bir karışım elde edin.


Ardından, unu bir kâseye koyun ve biraz su katıp iyice karıştırın. Bu kısmı bitirdikten sonra yumurtalara geçin. Yumurtaları başka bir kâseye kırın ve içine tuz ile nişasta ilave edip güzelce çırpın. Sonrasında ise tavayı ateşe alın ve yağlayın. Isınan tavaya yumurtanın yarısını ince bir katman halinde döküp iyice yaydırın ve incecik bir krep pişirin. Daha sonra aynı işlemi yumurtanın geri kalanıyla tekrarlayın. Krepler soğuduktan sonra 3 parmak kalınlığında parçalar halinde dilimleyin. Krep dilimlerinin yarısına kıyma koyun ve kalan kreplerle kıymaların üstünü kapatın. Son olarak da kızgın yağda kızartın. Afiyet olsun.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor