Dana eti yemekleri

2019-01-10 16:47:37

Dana eti yemekleri

İlk tarifte, daha yumuşak olduklarından dolayı dananın sırt etleri tercih kullanılıyor. 150 gram et dışında gerekli malzemeler ise, iki yumurta akı, nişasta, bitkisel yağ, un ile karabiber ve tuz.

Hazırlık aşamasına önce etleri biraz suda bekletip dilimlemekle başlıyoruz. Daha sonra tuz, az miktar suyla karıştırılmış nişasta, un ve yumurta aklarını bir kaseye ekleyerek çırpıyoruz. Ardından karışıma çok az yağ ilâve ediyoruz. Bunlar tamamlanınca tavayı ocağa alarak içine yağ ekliyoruz. Yağ ısındıktan sonra etleri hazırladığımız karışıma bulayıp, teker teker tavaya diziyoruz. Yüksek ateşte kızaran etler sararınca ocaktan alıp tabağa koyuyoruz. Servis etmeden önce de tercihe göre karabiber ve tuz ilave edebilirsiniz. Dışı gevrek, içi yumuşak bu yemeği pişirmek çok pratik olduğundan misafir sofralarınız için hazırlayabilirsiniz.


Vakit kaybetmeden ikinci tarifimize geçelim. Bu yemek için de dana kuşbaşı kullanmamız gerekiyor. Diğer gerekli diğer malzemeler ise, soğan, sarımsak, soya sosu, nişasta, pirinç sirkesi, bitkisel yağ ve tuz.

Malzemeleri hazırladıktan sonra pişirme kısmına geçebiliriz. İlk olarak etleri suyla sıvılaştırdığımız nişastayla karıştıralım. Daha sonra etleri az yağda sararıncaya kadar kızartalım ve bir tabağa alalım. Ayrı bir kasede ise, minik minik doğranmış soğan ve sarımsaklar ile soya sosunu ve tuzu yeteri kadar su ile karıştırarak bir sos hazırlayalım. Sonra ocağa yerleştirilen tencereye çok az yağ ilâve edelim ve önceden hazırlanmış kuşbaşı etleri ve sosu tavada karıştıralım. Kısa bir süre pişirdikten sonra yemeği tabağa çıkarabiliriz.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor