Tatlı dana eti köftesi

2018-04-12 10:05:49 CRI

Tatlı dana eti köftesi

Gerekli malzemeler şunlardır: 200 gram dana eti kıyması, 50 gram nişasta, bir yumurta sarısı, uygun miktardaki yiyebilir kırmızı unsur, 1000 gram bitki yağı, 50 gram şeker, az miktardaki zencefil ve tuz. Malzemeler bu kadar yeter. Hazırlık yapalım.

  Dana eti kıymasını bir kaseye koyun. Tuz, nişasta, yumurta sarısı ve zencefil ilave ederek iyice karıştırın. Tencere ocağa yerleştirip bitki yağı koyun. Yağın sıcaklığı 70 dereceye ulaşırken hazırlanmış et kıymasını çapı 2 santi metre olan köfte olarak yaparak kızartın. Sonra tabağa çıkarın. Tencere içinde az yağ kalsın, sonra su, şeker, uygun miktardaki tuz, yiyebilir kırmızı unsur ilave ederek pişirin. Daha sonra kızartılmış köfteyi tencereye koyarak beraber pişirin. Az sonra köfteyi tabağa çıkarıp servis yaparsınız.

  Bu yemeğin tatlı ve az tuzlu tadı var. Rengi hem kırmızı, hem de parlak, çok güzeldir.


Galetalı piliç

  Önce malzemeleri sıralayalım. 2 adet semiz piliç, 2 adet yumurta, 2 çorba kaşıkğı tereyağ, 4 çorba kaşığı galeta unu, 4 çorba kaşığı un ve 2 kahve kaşığı tuz. Tamam malzemeler yeter. Hazırlık yapalım.

  Piliçleri dikkatle ortadan ikiye ayırınız. Sonra yarım piliçleri de ortadan bölünüz. Kemik ve sinirleri çıkarınız. Bir tasa az zeytinyağı sürerek piliç parçalarını et demiriyle hafif hafif dövünüz. Piliç parçalarını önce una bulayınız. Galeta ununu da temiz bir kağıdın üstüne seriniz. Piliç parçalarını yumurtaya ve sonra da galetaya bulayınız. İki çorba kaşığı yağı tavada kızdırınız. Piliç parçalarını tavaya atınız. Ateşi kısarak parçaların her iki tarafını da altın gibi bir renk alana kadar kızartınız. Piliç parçalarını bir kayık tabağına dizerek tuzu ekiniz ve yanına garni olarak kızarmış veya fırın patetes koyunuz.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor