Borscht çorbası

2017-09-21 19:07:03 CRI

Borscht çorbası

Malzemesi: 250 gram kara lahana, 2 adet domates, 2 adet beyaz patates, 200 gram dana eti, 3 bağ sığır kemiği, 2 kaşık soya sosu, 2 kaşık fasulye unu, 2 kaşık zencefil suyı.

Yapılışı: Sığır kemiklerini yıkayın, toprak kapta bir saat pişirin. Dana etini ince şerit halinde kesin. Soya sosu, fasulye unu ve zencefil suyuyla hazırlanan karışımda birkaç dakika terbiye edin. Kara lahanayı ince tel şeklinde kesin. Domates ve patatesi ince ince dilimleyin. Kara lahana telleri, domates ve patates dilimlerini pişirilmiş sığır kemiği sulu kaba koyarak kaynatın ve yeterli tuzu ekleyin. Borscht adlı Rus çorbası servise hazırdır.

Soya macunlu dana şeritleri

Malzemesi: 650 gram dana budu, 20 gram mayalanmış soya macunu, iki adet yeşil biber, 6 gram toz şeker, 6 gram pirinç şarabı, 6 gram soya sosu, 3 gram tuz, 45 gram buğday unu, 1 gram Çin tuzu ve 650 tereyağı (dana eti şeritlerinin kızartması için).

Yapılışı: Dana etini yıkayıp pişirin. 5 santin uzunluğunda ince şerit halinde kesin. Soya macunu, pirinç şarabı ve Çin tuzundan hazırlanan sos karışımında terbiye edin ve una bulaştırın.

Dana eti şeritlerini sıcak tereyağlı tencereye koyun ve altın rengini alıncaya kadar kızartın. Et şeritlerini süzgeçten geçirin. Yağı süzülmüş et şeritlerini tekrar tencereye koyun, soya sosu, şeker, Çin tuzu, yeşil biber şeritlerini ekleyin, ateşi hızlandırın ve kavurun. Lezzetli, gevrek ve yumuşak soya macunlu dana et şeritleri yemeğimiz servise hazırdır.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor