Sahanda soğanlı dana eti

2017-09-14 16:42:33 CRI

Sahanda soğanlı dana eti

Malzemeler

320 gram dana eti, 160 gram soğan, kırmızı ve yeşil dolmalık biberin yarısı, iki diş doğranmış sarmısak, 6 gram soya sosu, 50 gram bitki yağı, 10 gram nişasta, uygun miktarda toz şeker, tuz, sirke ve tavuk suyu ile az miktarda karabiber.

Dana etini ince şeritler halinde keselim, sonra bu etlere soya sosu, bitki yağı, nişasta, tozşeker, karabiber ve tavuk suyu ilave edip iyice karıştıralım ve yarım saat bekletelim. Soğan, kırmızı ve yeşil dolmalık biberi de şeritler şeklinde keselim. Sahanda bitki yağı ısındıktan sonra kırmızı ve yeşil dolmalık biber şeritlerini pişinceye kadar kavuralım ve sahandan çıkartalım. Sahanı temizleyelim, içine bitki yağı dökelim. Yağ kızınca içine doğranmış sarmısak ilave edelim. Güzel bir koku çıktıktan sonra hazırlanmış dana eti şeritlerini atalım. Biraz pişene kadar kavuralım, daha sonra kırmızı ve yeşil dolmalık biberi ilave edip karıştıralım ve biraz sulu nişasta ekleyelim. Sıcak sıcak servis yapalım.

 Sebzeli daha eti

Malzemeler

500 gram dana eti, 250 gram patates, 160 gram domates, 1 tane havuç, kabuğu soyulmuş iki dilim ananas, büyük bir dolmalık biber, iki dilim zencefil, iki diş doğranmış sarmısak, beşer gram soya sosu, tozşeker ve nişasta, az miktarda susam yağı.

Temizlenmiş dana etini parçalayalım, kaynar suda biraz haşladıktan sonra çıkartalım ve bekletelim. Kabuğu soyulmuş patates, havuç, dolmalık biber, domates ve ananası da parçalayalım. Sahandaki yağ ısındıktan sonra önce sarmısak ve zencefil atalım, güzel bir koku çıkınca dana etini koyalım, iyice karıştıralım. Dana etini ateşteki diğer bir derin tencereye dökelim, içine de iki kase su ilave edip kaynattıktan sonra ateşi kısık hale getirelim. Dana etini kısık ateşte birbuçuk saat haşladıktan sonra içine patates, havuç, dolmalık biber ve ananas dökelim, daha sonra soya sosu, tozşeker, sulu nişasta ve susam yağı ilave edip karıştıralım. Afiyet olsun.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor