Sahanda ananaslı ördek eti

2017-07-27 15:08:17 CRI

Sahanda ananaslı ördek eti

kemiksiz ördek budu, bir ördek yumurtasının akı, az miktarda yeşil soğan, zencefil, tuz, soyasosu, pirinç şarabı ve karabiber, uygun miktarda tozşeker, kuru nişasta ve ördek kemik çorbası, 1 litre bitki yağı.

Hazırlanışı: Temizlenmiş kemiksiz ördek budunu dilimleyelim ve bir kaba koyalım, içine az miktarda tuz, toz şeker, karabiber, yumurta akı, kuru nişasta ve pirinç şababı ilave ettikten sonra iyice karıştıralım, bekletelim. Kabuğu çıkarılmış ananası, önce parçalayalım, sonra dilimleyelim. Yeşil soğanı keselim, zencefili de ince ince dilimleyelim. Soyasosu, kemik çorbası ve az miktarda pirinç şarabı, tozşeker ve kuru nişastayı birlikte karıştırdıktan sonra sos haline getirelim. Şimdi pişirmeye başlayabiliriz. Ateşteki sahana bitki yağı koyalım, yağ ısındıktan sonra içinde hazırlanmış ördek eti dilimlerini kızartalım, pişince tencereden çıkartalım. Sahanda biraz yağ kalsın, yağ biraz ısındıktan sonra önce ördek eti dilimlerini tekrar kavuralım, sonra da zencefil dilimleri, yeşil soğan parçaları ve ananas dilimlerini atalım. Bu karışımı bir dakika kavuralım ve hazırlanmış sosu dökelim, karıştıralım. Sıcak sıcak servis yapalım.

 Ananas tatlısı

 Malzemeler: 750 gram ananas, 125 gram tozşeker ve uygun miktarda sulu nişasta. Hazırlanışı: Kabuğunu soyduğumuz ananası ikiye bölelim, çekirdeğini çıkardıktan sonra dilimleyelim. Bir tabağa koyulan ananas dilimlerinin üzerine tozşeker serpelim ve sonra buharda yumuşayana kadar pişirelim. Tabaktaki suyu başka bir tencereye aktaralım. Bu sulu tencereyi ateşe koyalım, içine tozşeker ve uygun miktarda su ekleyerek kaynatalım. Üzerindeki köpükleri alalım ve sulu nişasta ekleyelim, iyice karıştıralım. Kaynattıktan sonra hazırlanmış ananasın üzerine serpelim. Afiyet olsun.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor