Sahanda karnabahar

2017-07-06 16:22:48 CRI

Sahanda karnabahar

Malzemeler

200 gram karnabahar, 50 gram kabuğu soyulmuş karides, 15 gram pişmiş tavuk göğüs eti, 25 gram bambu filizi, 15 gram mantar, 10 gram bezelye, 250 gram bitki yağı, 40 gram pişmiş bitki yağı, 6 gram tuz, 5 gram pirinç şarabı, 10 gram sulu nişasta ve uygun miktarda tavuk suyu.

Temizlenip yıkanan karnabaharı elle ufak ufak parçalayalım, tavuk göğüs eti, bambu filizi ve mantarı bezelye büyüklüğünde parçalar haline getirelim. Ateşin üstündeki tenceredeki bitki yağı biraz ısınınca içine karidesleri atalım, karıştıralım. Karidesler beyazlaşınca tencereden çıkaralım, bekletelim. Tencereyi tekrar ateşe yerleştirelim, içine önce 25 gram pişmiş bitki yağı koyalım, sonra içine hazırlanmış karnabahar parçalarını ilave edelim, biraz karıştıralım. Daha sonra tuz ve tavuk suyu ekleyelim. Bu karışımı iki dakika kadar pişirelim. Pişirilen karnabaharı tencereden çıkaralım ve tabağa dizelim. Temizlenmiş tencereyi yine ateşe yerleştirelim ve içine tavuk suyu, pirinç şarabı, tuz ve hazırlanmış karides, tavuk göğüs eti, bambu filizi, mantar ve bezelyeyi atalım. Bu karışımı kaynattıktan sonra sulu nişastayı da ilave edelim, sonra geri kalan pişmiş bitki yağını ekleyelim, karıştıralım ve tabaktaki karnabaharın üzerine serpelim. Afiyet olsun.

Dana etli karnabahar

Malzemeler 300 gram karnabahar, 75 gram dilimlenmiş dana eti, 35 gram bitki yağı, 35 gram soyasosu, 10 gram pirinç şarabı, 3 gram tuz, 5 gram tozşeker, 15 gram sulu nişasta, uygun miktarda tavuk suyu ve doğranmış yeşil soğan.

Yıkanan karnabaharı elimizle ufak ufak parçaladıktan sonra kaynar suda biraz haşlayalım, çıkaralım. Tenceredeki bitki yağı ısındıktan sonra hazırlanmış dana eti dilimlerini atalım, karıştıralım. Dana eti beyazlaşınca içine önce doğranmış yeşil soğan, sonra hazırlanmış karnabahar, daha sonra pirinç şarabı, soyasosu, tozşeker ve tavuk suyu ilave edelim. Karnabaharlar pişine kadar sulu nişasta da ilave edelim. Sıcak sıcak servis yapalım.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor