“Kavrulmuş etli patates”

2017-04-27 15:53:07 CRI

Malzemeler

400 gram patates, 50 gram dolmalık biber, 50 gram domates, 100 gram kuzu eti, 500 gram bitki yağı, 25 gram soyasosu, 10 gram tozşeker, 5 gram sirke, 20 gram sulu nişasta, 300 gram su ve az miktarda doğranmış yeşil soğan ve zencefil.

Hazırlanışı

Kabuğu soyulmuş patatesi, uzunluğu 6 santim, genişliği ise 1 santim kadar olacak şekilde şeritler haline keselim. Patates şeritlerini ılık yağda sararana kadar kızartalım, bekletelim. Kuzu etini dilimleyelim. Dolmalık biber ve domatesi de patates gibi şeritler haline getirelim. Ateşteki tencerede bitki yağı ısınınca içine kuzu eti dilimlerini atalım, pişene kadar karıştıralım, sonra doğranmış yeşil soğan ve zencefil, soyasosu, tozşeker, sirke, tuz ve su ilave edelim, daha sonra kızartılmış patates şeritlerini, dolmalık biber ve domatesle karıştıralım. Bu karışımı kaynattıktan sonra içine nişastayı de ekleyelim. Sıcak sıcak servis yapalım.

Sahanda dana etli patates

Malzemeler

250 gram kabuğu soyulmuş patates, 250 gram dana eti, 500 gram bitki yağı, 60 gram soyasosu, 2.5 gram tuz, 5 gram pirinç şarabı, 5 gram tozşeker, 20 gram sulu nişasta, 10 gram yeşil soğan ve 5 gram zencefil.

Hazırlanışı

Temizlenmiş daha etini uzunluğu 2.5 santim olacak şekilde parçalayalım. Yeşil soğan ve zencefili dilimleyelim. Patatesi de dilim dilim keselim. Tencereyi ateşe alalım. İçindeki bitki yağı ısınınca içine patates dilimlerini atalım. Sararana kadar kızartıp çıkaralım, bekletelim. Et parçalarını az miktarda soya sosuyla karıştıralım ve yağlı tencereye atalım, kızartalım. Et parçalarını altın rengine dönüşünce çıkartalım. Başka bir tencereyi ateşe alalım. İçine önce kızartılmış dana eti parçalarını, sonra soya sosu, tuzu, pirinç şarabını ve su koyalım. Dana etini kızgın ateşte kaynattıktan sonra kısık ateşte pişene kadar haşlayalım. Daha sonra içine patates dilimlerini dökelim, biraz haşladıktan sonra sulu nişasta ilave edelim. Afiyet olsun.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor