Hindistan cevizli kuşbaşı tavuk

2017-03-11 16:44:01 CRI

Hindistan cevizli kuşbaşı tavuk

Malzemeler

Bir Hindistan cevizi, 500 gram tavuk eti, az miktarda yeşil soğan, zencefil, tuz, beyaz soyasosu, pirinç şarabı ve uygun miktarda tavuk suyu.

Hindistan cevizini kabuğunu soyduktan sonra başından testereyle keselim ve içindeki suyu boşalttıktan sonra kaynar suda haşlayalım, bekletelim. Temizlenmiş tavuk etini kemiklerini çıkarttıktan sonra kuşbaşı şeklinde doğrayalım. Şimdi pişirmeye başlıyoruz. Önce kuşbaşı tavuk etlerini hazırlanmış Hindistan cevizinin içine koyalım. İçine tuz, pirinç şarabı, beyaz soyososu, yeşil soğan, zencefil ekleyelim. İyice karıştıralım ve daha sonra tavuk suyu dökelim. Bu hazırlanmış Hindistan cevizini büyük bir kaba koyalım ve buharda pişine kadar bekletelim. Sıcak sıcak servis yapalım.

Hindistan cevizli kuşbaşı tavuk, miş gibi kokusuyla iştahımızı artırır. Dalak ve mideye yararlı olan bu yemeğin çocukların karınlarındaki asalakları da çıkarttığı inanılıyor.

                            Hindistan cevizi sulu pasta

Malzemeler

500 gram Hindistan cevizi suyu, uygun miktarda mısır unu, 1 kilo tozşeker, 500'er gram süt ve yumurta akı.

Kaptaki mısır ununun içine Hindistan cevizi suyunu dökelim ve elle karıştıralım, bekletelim. Ateşteki tencereye uygun miktarda suyu koyalım, içine süt ve tozşeker ekleyelim ve kaynatalım. Kaynar karışıma hazırlanmış Hindistan cevizi sulu mısır ununu kaşıkla karıştırarak ekleyelim ve ezme haline getirince tencereyi ateşten alalım. Yumurta akını rengi bembeyaz hale gelinceye kadar karıştıralım, bekletelim. Tenceredeki mısır unu ezmesini yeniden kaynattıktan sonra hazırlanmış yumurta akına dökelim, iyi karıştırdıktan sonra daha önce yağ serpilmiş orta boy fırın kalıbına koyalım ve fırında pişene kadar kızartalım. Pastayı soğuduktan sonra servis yapalım.

Hindistan cevizi sulu pasta mideye iyi gelir ve hastalara güç verir.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor