Shanghai'dan turistler için yeni bir program

2019-08-20 16:21:53

Shanghai'ın üç popüler destinasyonu olan Bilim ve Teknoloji Müzesi, Doğu'nun İncisi Kulesi ve Shanghai Vahşi Yaşam Parkı ortak bir projeye imza attı. Yeni geçiş kartı programı ile hem yerli hem de yabancı daha çok turist çekilmesi planlanıyor.

Shanghai, Çin'in görmeye değer en önemli metropollerinden biri. Kent, iç içe geçen modern ve eski yapısıyla her yıl milyonlarca turistin ilgisini çekiyor. Geçen yılın verilerine göre kente giriş çıkış yapanların sayısı 8,9 milyonu geçti.

The Bund, Doğu'nun İncisi Kulesi (Shanghai TV Kulesi), eski mimarinin göze çarptığı Qidao Sokağı, Lujiazui, Shanghai Vahşi Yaşam Parkı, Shanghai Dünya Ticaret Merkezi gibi yerler, kentte en çok ziyaret edilen mekânlar arasında. Son girişim sayesinde bu ünlü turistik mekânların üçünden tek kartla geçmek mümkün olacak.

Shanghai Pass adlı geçiş sistemi altında ziyaretçiler, internet üzerinden 3 günlük geçiş kartı temin ederek Bilim ve Teknoloji Müzesi, Doğu'nun İncisi Kulesi ve Shanghai Vahşi Yaşam Parkı için ekstra bilet almak durumunda kalmayacak. Yetişkinler ve öğrenciler için bilet ücretlerinde farklılık bulunmakla birlikte, ziyaretçiler kartlarının geçerli olduğu 3 gün içinde bahsi geçen mekânlardaki QR kodlarını okutarak giriş yapabilecekler.

Shanghai'ın çektiği turistlerin sayısındaki artışın önemli bir kısmını öğrenci olan ziyaretçiler teşkil ediyor. Bu nedenle söz konusu geçiş kartı programı, bilim ve bilgi edinmenin popülaritesini artırmaya odaklanıyor.

Kartın geçerli olduğu 3 yerin yönetimi, Çin'in online turizm acentesi Ctrip ile de geçiş sistemiyle ilgili pazarlama, faaliyet planlaması ve iletişim hususlarında işbirliği kurmayı öngören anlaşma yaptı.

Shanghai Turizm Birliği Genel Sekreteri Xu Ting, yaptığı açıklamada, geçiş kartının, bilet indirimi gibi avantajlar sunmanın yanı sıra, özellikle yerli turistler için daha büyük kolaylık sağladığını ifade etti.

Yaklaşık 100 turistik mekân da ilerleyen dönemde Shanghai Geçiş Kartı programına katılacaklarını ve Ctrip ile işbirliği kuracaklarını teyit etti.

Shanghai Belediyesi Kültür ve Turizm İdaresi'nin verilerine göre, yılın ilk yarısında Shanghai'da ağırlanan yerli turist sayısı da 4,34 milyonu geçti.


Bununla birlikte, Shanghai, gece hayatı sektörünü canlandırmak için de bir dizi kültürel aktivite ve tur rotasını ihtiva eden bir liste yayımladı.

Shanghai Belediyesi Kültür ve Turizm İdaresi'nden yapılan konuyla alakalı açıklamada, Shanghai sakinleri ve turistlerin gitgide büyüyen gece eğlence taleplerini karşılamak amacıyla sanat galerileri, müzeler ve anıt mezarlar vb.den oluşan 105 yerde özel önlemler alındığı belirtildi.

Bu önlemler dâhilinde Shanghai Okyanus Akvaryumu, Jinjiang Parkı gibi dinlence ve eğlence noktaları mesai saatlerini uzattı. Diğer yandan Doğu'nun İncisi Kulesi, Shanghai Vahşi Yaşam Parkı, Shanghai Mutluluk Vadisi vb. yerler de gece turları ve geç saatlerde düzenlenen gösterileri hizmet listesine ekledi.

Shanghai Müzesi, Shanghai Doğal Tarih Müzesi ise özel gece sergileri, dersler ve keşif aktiviteleri düzenlemeye başladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor