Xinjiang'da çiçek manzaralarını seyretme sezonu

2019-04-03 10:18:00

Havanın ısınmasıyla birlikte Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi genelinde kayısı, nilüfer ve armut çiçekleri açmaya başladı. Çiçek tarlalarının göz alıcı manzaraları yerli ve yabancı turistlere farklı bir alternatif sunuyor.


Xinjiang'ın çeşitli bölgeleri, kendilerine özgü çiçek kaynaklarından faydalanarak turistleri çekmek için bir dizi etkinlik düzenlediler. Xinjiang'ın güneyinde yer alan Kaşgar, “Mart Ayında Kaşgar'a Gelin, Büyüleyici Kayısı Çiçeklerini Seyredin” adlı kampanyayı başlattı. Kampanya çerçevesinde Shanghai'dan Kaşgar'a özel gezi uçak seferleri düzenlendi.


Bayingol Moğol Özerk İli Turizm Müdürlüğü ise Luntai'de kayısı çiçeği, Ruoqiang ve Qiemo'da hurma çiçeği, Korla'da armut çiçeği gibi temalarla 6 gezi hattı oluşturdu.


Edinilen bilgilere göre, Xinjiang'da ekonomik istikrar halka yarar getirmeye devam ediyor. 2017 yılında bölgede ağırlanan yerli ve yabancı turist sayısı ve elde edilen gelir, önceki döneme göre yüzde 30 oranında arttı. Bu artış, 2018 yılında ise yüzde 40'a yükseldi. 2019 yılının Ocak ve Şubat aylarında ağırlanan turist sayısı yüzde 75,5, kazanılan turizm geliri ise yüzde 80,8 arttı.         

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor