Yangtze kıyılarında farklı bir çehre: Chongqing

2018-05-14 15:36:44

Ayrıca, 1955'te inşa edilen Chongqing Büyük Halk Salonu'nu da ziyaret edebilir, burada sergilenen Beijing'deki Gök Tapınağı'nın kopyasını gördükten sonra da binanın önündeki Halk Meydanı'na inip sabahtan akşama kadar Taichi çalışan, şarkı söyleyen ve dans eden Chongqing halkını izleyebilir, kentteki emeklilik hayatına dair fikir edinebilirsiniz.

Üç Boğaz Müzesi de 170 binden fazla kültürel kalıntı sergisiyle Çin kültürü ve Chongqing ile ilgili bilgi almak için önemli duraklardan biri.

Liangjiang Uluslararası Film Şehri, Chongqing'in diğer yakasında, kent merkezine 1 saat uzaklıkta bulunuyor. 2016'da açılan film şehrinde Chongqing'deki 6 sokağın 1930'lardaki replikası ile antik kent duvarları burada görülebilir.

Bir diğer ünlü tarihi ve turistik mekân Dazu Kaya Oymaları'nı gezmek bir gününüzü alacaktır. Çin'de Budist taş mağaralarından biri olan Dazu'nun 1000 yıldan uzun bir geçmişi vardır ve 1999'da UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne alınmıştır. Budizm, Taoizm ve Konfüçyanizm ile ilgiliyseniz Dazu Kaya Oymaları'na mutlaka gitmelisiniz.

Chongqing'i kuşbakışı izlemek için ideal destinasyon ise Yi Ke Shu. İsmi "Tek Ağaç" anlamına gelen bu mekân, Nanshan Dağı'nın zirvesinde yer alıyor. Acı ve baharata dayanabilirseniz, dağın üzerindeki açık hava Hot-pot restoranlarından birini mutlaka denemelisiniz.

Sayın dinleyiciler, Dört Mevsimle Çin adlı bölümünü dinlediniz, programımız, Çin'in güzel yemekleri bölümüyle devam edecek, bizden ayrılmayın.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor