Xinjiang’da köy turizmi geliştiriliyor

2019-05-23 16:18:08

Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nde köy turizmi hızla gelişerek turizm sektörünün önemli büyüme motorlarından biri oldu.


Tanrı Dağları'nın kuzey ve güney kesimlerinde sayısı giderek artan köy pansiyonları, Çin'in dört köşesinden gelen turistlerin ilgisini çekiyor. Birbirinden konforlu köy pansiyonları, bazı 5 yıldızlı otelleri bile geride bırakarak turistlerin en çok tercih ettikleri konaklama yerleri haline geldiler.


Xinjiang yerel hükümetine bağlı 13 kamu kurumu, kısa süre önce köy turizmini geliştirmeyi öngören 2019-2020 planını yayımladı. Plan, köy turizminin sürdürülebilir gelişmesini hızlandırmayı, köylerin büyümesine yeni dinamizm katmayı amaçlıyor.


Plan gereğince, Xinjiang'ın kırsal kesimlerinde yol ve otomobil parkları gibi tesislerin inşası güçlendirilecek, atık ve kirli suların işlenmesi şeklindeki önlemlerle köylerdeki ortamların iyileştirilmesi hızlandırılacak.


Ayrıca köylerdeki turistik tesislerde hizmet kalitesi artırılırken, köy turizminin gelişmesi için politika desteği yoğunlaştırılacak; güzel doğal manzaraları, yoğun geleneksel kültürü olan bir grup köy turistik marka haline getirilecek.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor