Xinjiang'ın güzelliği kartpostallarla yayılıyor

2019-05-16 09:58:15

“Kartpostal özlemin bir ifadesi. Xinjiang'ın Turfan bölgesinde sizi bekliyorum.”


Turfan Müzesi'ne bağlı Kültür ve İnovasyon Merkezi'ni gezen Ma Lingmin, Ateş Dağı manzarasını gösteren bir kartpostala bu cümleleri yazdı. Ma Lingmin, “Turfan'ı ziyaret ettiğimde bu kadar güzel bir kartpostal alabileceğimi düşünmemiştim, gerçekten çok hoş. Bunu alır almaz, işi yoğun olduğu için gezi sırasında bana eşlik edemeyen eşime gönderdim.” dedi.


“Xinjiang'ı Sana Yolluyorum” başlıklı özel etkinlik, 2 Mayıs'ta Xinjiang'ın merkezi Urumçi'de yer alan Büyük Pazar ile Turfan Müzesi ve Kaşgar'da eşzamanlı olarak başladı. Etkinlik kapsamında gelecek bir yıl içinde yerli ve yabancı turistlere 10 binden fazla kartpostal dağıtılacağı bildirildi.


Büyük Pazar'ın İpek Yolu Kulesi'nin eteğinde hediyelik eşyaların sergilendiği bir alan açıldı. Burada çanta, kalem kutusu ve magnet gibi üzerinde Büyük Pazar'ın resimlerinin olduğu birbirinden ilgi çekici hediyelik eşyaları bulmak mümkün. Sergi alanının bir köşesinde posta kutusu bulunuyor. Çok sayıda turist posta kutusunun etrafında toplanarak mekanda dağıtılan kartpostalların üzerine güzel dileklerini yazmaya çalışıyor. Büyük Pazar Kültür ve Turizm Şirketi yetkililerinden Li Yongfeng basına verdiği demeçte, her gün turistlere yüz adet kartpostalı ücretsiz dağıttıklarını bilgisini verdi. 


Turfan Müzesi'ne bağlı Kültür ve İnovasyon Merkezi'ndeki posta kutusunun önü de ziyaretçilerle dolu. Henan eyaletinden gelen Liu Qin, kısa süre önce gezdiği Bin Buda Mağarası ve Üzüm Vadisi'ne ait posta pullarını ve hatta henüz gezemediği Antik Ya'erhu kentine ait pulu kendi kartpostalına yapıştırdı. Liu basına verdiği demeçte, “Zamanım dar olduğu için Ya'erhu kenti gibi bazı yerlere gidemedim. Bu nedenle kartpostal ile bu yerlere ait hatıralarımı saklamak istiyorum. ” diye konuştu.


“Xinjiang'ı Sana Yolluyorum” etkinliği, genç turistlerin gereksinimlerini karşılarken, Xinjiang hakkında etraflıca bilgi veriyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor