Guangdong'da Turizm Günü'ne özel indirimler

2018-06-07 08:32:52

19 Mayıs Turizm Günü kapsamında Çin'in dört bir köşesinde bir dizi program yapıldı.


Turizm Günü nedeniyle Fushan kentinde yer alan Nandan Dağı ve Qingyuan kentinde yer alan Jinzi Dağı gibi Guangdong eyaletine bağlı çok sayıda turistik mekana giriş biletlerine indirim getirildi.


Öncelikle Nandan Dağı'nda turistleri çekmek için alınan tedbirler hakkında bilgi verelim. Nandan Dağı, Çin'de din kültürünün yoğun olduğu bir bölge. Dağda yer alan Kaiyuan Tapınağı ve Wanshou Salonu'nun tarihi bin yıl öncesine uzanıyor. Balta girmemiş ormanlarla kaplı Nandan Dağı'nda yaşayan yabani bitki ve hayvan çeşidi 3 bini buluyor. Dolayısıyla buraya, “Astropikal Bitki ve Hayvan Müzesi” unvanı verildi.


Nandan Dağı, Guangdong'da dağa tırmanma gibi doğa sporları ve tatil için de ideal bir yer. Ünlü Amerikan gezgin Jacob Abu'nun dahil olduğu ekibin tasarladığı Guangdong'un ilk camdan kaykay yolu, Nandan Dağı'ndaki ilgi çekici mekanların başında geliyor. Bunun yanı sıra, kent gürültülerinden uzakta spor yapmak, bir yandan vücut  geliştirirken, diğer yandan çalışma baskısından kurtulmak; mekanı çekici hale getiren diğer unsurlar arasında yer alıyor. 


Nandan Dağı Turistik Bölgesi'ne giriş biletlerinin fiyatı 60 yuan. Nandan Dağı'nın idari makamları, turistlerin açık hava sporlarına katılarak sağlıklı yaşamalarını teşvik etmek için Çin Turizm Günü'nde bilet fiyatını 25 yuana indirdi.


Öte yandan, Guangdong eyaletine bağlı diğer ünlü mekan Jinzi Dağı'na giriş biletlerinde de indirim uygulandı. Rakımı bin 417 metre olan Jinzi Dağı, Guangdong'un sekizinci yüksek dağı konumunda. Zhuang etnik grubunun kutsal kabul ettiği Jinzi Dağı'nda kaykay yolu, cam köprü ve manzara seyretme platformu gibi bir dizi alan bulunuyor.


Jinzi Dağı, aynı zamanda Guangdong'da açelya tarlalarının manzarasını seyretmek için ideal bir destinasyon. Jinzi'deki açelya tarlalarının kapladığı alan 90 hektarı buluyor. Açelya çiçeklerini seyretmek için ideal sezon ise mayıs ayı. Açelyalar açtığında tüm dağ renkli bir kemer takılmış gibi bir manzara sunuyor. Özellikle gün batımında uzaktan dağa bakıldığında, kıpkırmızı bulutlar, yemyeşil ormanlar ve görkemli dağlardan oluşan son derece hoş bir manzara, fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekebilir.

Öte yandan, Çin Turizm Günü kapsamında, Guangdong eyaletine bağlı Qingyuan kentinde 29 otel, turistlere indirim politikası uyguladı. Lulongxia Vadisi, Bijia Dağı, Qingquanwan Körfezi, Longteng Vadisi ve Jinlong Vadisi Yeraltı Şehri gibi bir dizi mekanda da giriş ücreti kaldırıldı. 

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor