Changlong Deniz Dünyası'na uluslararası başarı ödülü

2018-04-19 15:20:27

Çin'in Guangdong eylatine bağlı Zhuhai kentinde yer alan Changlong Deniz Dünyası'na ait “deniz konulu dekorlu araba gösterisi” programına, Dünya Ana Temalı Eğlence Derneği (TEA) tarafından üstün başarı ödülü verildi. Böylece Changlong Deniz Dünyası art arda üç kez bu ödülü kazanmış oldu.

Dünya Ana Temalı Eğlence Derneği 24. Ödül Töreni kısa süre önce ABD'nin Los Angeles kentinde yapıldı. Dünyanın ana temalı eğlence parkı alanında en otoriter derneği kabul edilen TEA, her yıl 7 bin uzmanın katıldığı bir törende üstün başarı ödülleri dağıtıyor. Bu uygulama ile dünyanın farklı bölgelerindeki seçkin eğlence projeleri, eğlence tesisleri ile sergi ve manzara siteleri ödüllendiriliyor. Bu ödüller, küresel ana temalı eğlence sektörünün en prestijli ödülü olarak görülüyor.

Zhuhai Changlong Deniz Dünyası, 300'den fazla aday arasından seçilerek bu yılki üstün başarı ödülüne layık görüldü. Changlong Deniz Dünyası, bu ödülü alan Çin'in tek ana temalı eğlence parkı oldu.

Changlong Deniz Dünyası, Mart 2014'te ziyaretçilere resmen açıldı. Park, dünyanın en büyük deniz temalı eğlence ve tatil köyü olarak biliniyor. Eğlence parkı, daha hizmete girdiği ilk yılda, 7 Guinness dünya rekorunu kırarak, TEA'nın üstün başarı ödülünü kazandı. Changlong Deniz Dünyası, Nisan 2017'de dünyanın en büyük 5 boyutlu sinemasını da ziyaretçilere sundu. Sinema da aynı yıl TEA'nın ödülünü aldı.

TEA Başkanı David Willrich, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Changlong Deniz Dünyası'nın hazırladığı “deniz konulu dekorlu araba gösterisi”nde jüriyi en çok etkileyen unsurun, ileri donanımlar ve çağdaş teknoloji arasındaki mükemmel kaynaşma olduğunu kaydetti.

     Ekim 2016'da ziyaretçilerle buluşan “deniz konulu dekorlu araba gösterisi”, birbirinden farklı 8 dekorlu arabadan oluşuyor. Bu arabaların adları şöyle: Deniz Şirinleri, Yanardağ, Tropikal Yağmur Ormanları, Kutup Işıkları Ziyafeti, Derin Denizde İlginç Balıklar, Büyülü Şekerler Dünyası, Korsan Gemileri ve Akrobasi Renkleri.

     Gösteri, her akşam saat 19:15'te Changlong Deniz Dünyası'nın merkezi Hengqin Denizi adlı bölgede yapılıyor. Bahsi geçen dekorlu arabaların her biri, bir dünya rekoruna sahip durumda. Örneğin, Tropikal Yağmur Ormanları adlı dekorlu araba, LED teknolojisi sayesinde geceleyin tropikal yağmur ormanlarındaki ortamı canlandırıyor. 9 metre yüksekliğindeki Yanardağ adlı dekorlu araba ise dünyanın en yüksek dekorlu arabası kabul ediliyor. Araba, 14 binden fazla lambayla süslendi. Dekorlu arabanın tasarımını yapan tüm sanatçılar ise LED lambalarla süslü kıyafetler giyerek gösteriye katıldılar. Bu araba da dünyanın en fazla LED lambasına sahip dekorlu arabası olarak biliniyor.

    Changlong Deniz Dünyası makamları, parkın bulunduğu Zhuhai kentine bağlı Changlong bölgesinin küresel eğlence merkezi olan Makao ile komşu olduğuna işaret ederek, önümüzdeki günlerde bu coğrafi avantajdan faydalanarak, dünyanın en iyi deniz temalı parkını oluşturacaklarını açıkladı. Edinilen bilgilere göre, Changlong Deniz Dünyası'nda yakında dağ zirvesinde park, iç mekan deniz dünyası, deniz serüven parkı gibi bir dizi tesis inşa edilecek, böylece dünyanın dört köşesinden gelen ziyaretçilere zengin gezi seçenekleri sunulacak.  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor