Çin'in kar ve buz kaynakları Tayland'da tanıtıldı

2018-02-22 09:54:08

5 gün süren 22. Tayland Uluslararası Turizm Festivali kısa süre önce Bangkok'ta sona erdi.

ASEAN bölgesindeki en büyük turizm festivali kabul edilen  Tayland Uluslararası Turizm Festivali'nde Çin'in ana kesimindeki 7 eyaletten gelen ekipler, buz ve kar turizmini konu alan bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Program, tropikal iklime alışkın Taylandlıların yoğun ilgisini çekti.


Çin'in Liaoning, Jilin, Helongjiang, Henan ve Hunan eyaletleri ile Tianjin kenti ve İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nden gelen tanıtım ekipleri, Bangkok Sirikit Kitiyakara Ulusal Konferans Merkezi'nde stant açarak birbirinden ilgi çekici gösteriler düzenlediler.


Çin Devlet Turizm Genel Müdürlüğü'nün Bangkok Şubesi Başkanı Zhang Xinhong, basına verdiği demeçte, etkinlik ile tropikal iklime alışkın Taylandlıların Çin'deki buz ve kar unsurlarını yakından tanımalarını sağlayacaklarını açıkladı. Sergi alanında her gün ortalama 10 binden fazla tanıtım broşürü dağıttıklarına dikkat çeken Zhang Xinhong, Tayland vatandaşlarının Sichuan, Yunnan, Guangdong eyaletleri ve Beijing, Shanghai gibi kentlerle ilgili nispeten bilgili olduklarını, ancak kış günlerinde karla kaplı Çin'in kuzeydoğu kesimini fazla tanımadıklarını vurguladı. Zhang, önümüzdeki günlerde Çin'in kuzeydoğusuna yönelik tanıtımı daha da yoğunlaştıracaklarını dile getirdi. 


Edinilen bilgilere göre, 2017 yılında Çin'de ağırlanan Taylandlı turist sayısı 700 bini aştı. Tayland'ın Chulalongkorn Üniversitesi'nde dördüncü sınıf lisans öğrencisi olan Wang Tiankuo, Beijing'de de eğitim aldı. Wang, Çin'deki eşsiz doğa manzaralarına kayran kaldığını belirterek, özellikle Çin'in kuzey kesiminde yer alan Jilin eyaletine gitmeyi ümit ettiğini söyledi. 


Tayland Yurtdışı Turizm Derneği Başkanı Suparerk Soorangura, Çin'in Taylandlı turistlerin en çok tercih ettiği yabancı gezi destinasyonlarından biri olduğunu ifade etti. Suparerk Soograngura, mevcut eğilime bakarak Çin'de ağırlanan Taylandlı ziyaretçi sayısındaki artışın süreceğini öngördü. Başkan Suparerk Soograngura, Çin'in daha fazla Taylandlı turist çekmek için tanıtımları artırması önerisinde bulundu.


Çin'in eyaletlerinden gelen tanıtım ekipleri, zengin kar ve buz kaynaklarını tanıtmanın yanı sıra, iki ülkenin turizm acenteleri arasında iletişim konulu toplantı da düzenledi. Çin Devlet Turizm Genel Müdürlüğü'nün Bangkok şubesi başkanı Zhang Xinhong, ilerleyen dönemde Çin'in Tayca tanıtımına dair çalışmaları artıracaklarını ve Taylandlı gençlere hitap edebilecek serbest gezi programları hakkında bilgi vereceklerini paylaştı.  Başkan Zhang, Çin'in tanıtımında Taylandlı gençleri hedef kitlesi olarak gördüklerinin altını çizdi. 


Taylandlı gençlerin Çin'e ilgilerinin büyük olduğuna dikkat çeken Zhang, ancak Tayca tanıtım kaynaklarının ve etkinliklerinin yeterli olmadığını, dolayısıyla bu kitleye yönelik çalışmaları yoğunlaştıracaklarını kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor