Çin-Danimarka turizm yılı etkinlikleri

2017-11-02 09:33:41

2017 yılı, Çin-Danimarka turizm yılı olarak kutlanıyor. Bu kapsamda, iki ülkenin turizm çevreleri zengin kültürel ve turistik etkinlikler düzenledi.


Dünyaca ün salan masal yazarı Hans Christian Andersen'in memleketi ve Danimarka'nın üçüncü büyük kenti olan Odense, Çin vatandaşlarının önemli gezi destinasyonlarından biri konumunda.

Kilise çanının güzel sesleri eşliğinde Odense kenti, yeni bir güne uyandı. Odense, Çin vatandaşlarının çoğunun iyi bildiği bir isimle meşhur: Andersen. Dünyaca ünlü masal yazarı Andersen, 1805 yılında bu kentte doğdu ve çocukluğunun büyük bir kısmını burada geçirdi. Rehber Grethe Purreskov Odense hakkında şu bilgileri verdi:


“Andersen, ömrünün çoğunu burada geçirdi, yazdığı masalların hemen hemen hepsinde Odense'deki hayattan esinlendi. Eğer Andersen'in masallarını dikkatle okursanız, Odense'nin izlerini kolayca fark edebilirsiniz.”


Bugün, “Odense'ye gelin, Andersen'in izlerini bulun” adlı seyahat programı, Çinli turistlerin en çok tercih ettiği gezi paketlerinden. 2017 Çin-Danimarka Turizm Yılı etkinliğinin düzenlenmesiyle Odense'ye daha çok Çinli ziyaretçi gelmeye başladı. Odense Belediye Başkanı Peter Juel, bu konuda şunları kaydetti:

 “Çinli ziyaretçiler, Andersen'in memleketini ziyaret ederek, onun geçmişini, masallarını nasıl bir ortamda yazdığını öğrenmek istiyor, kısacası onunla ilgili tüm bilgileri almak istiyorlar.”

 Çin-Danimarka turizm yılı kapsamında, iki ülkenin turizm kuruluşları, çok sayıda tanıtım programı düzenledi. Odense Turizm İdaresi'nde çalışan Çince Rehber Zhu Wei, yerel hükümetin Çinli turistleri çekmek için altyapı inşası gibi birçok çalışma yürüttüğünü belirterek, şunları kaydetti:

 “Yerel hükümet, yollardaki ve turistik mekânlardaki bilgilendirici tabelalara Çinceyi de ekledi. Ayrıca, Çin'in ünlü gezginlerini buraya davet etti, onların vatanlarına döndüklerinde gezdikleri yerleri ve burada gördüklerini çevrelerindeki kişilere aktarmalarını sağladı. ”

  Bununla birlikte, 23 Ekim'de Çin'in ünlü mobil ödeme sistemi Alipay de Danimarka piyasasına girdi, böylece Çinli turistlere alışverişlerde ödeme konusunda büyük kolaylık sağlandı.

   Ayrıca, 2017 yılında Danimarka'da ağırlanan Çinli ziyaretçi sayısının 300 bini aşarak tarihi bir rekor kırması bekleniyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor